The Washington Times: Медведчук грає важливу роль в українському оточенні Порошенка

Збіг ділових інтересів між Кремлем і українським оточенням Петра Порошенка не рідкість. Наприклад, можна поглянути на компанії, близькі до бізнесмена Віктора Медведчука, хрещеним батьком дитини якого є Володимир Путін. Матеріал такого змісту з’явився в американській The Washington Times. Його автор, український журналіст Олександр Дубінський, назвавши статтю «Прибуткова боротьба з Росією», виклав своє бачення бізнес-інтересів і зв’язків українського президента.

На думку автора, незважаючи на часте використання Петром Порошенком слів про «остаточне прощання з Російською імперією» в патріотичних зверненнях до армії або промовах про конфлікт на Донбасі, сам він «не може виграти це довге прощання з самої Російською Федерацією».

«Збіги ділових інтересів між Кремлем і українським оточенням Петра Порошенка не рідкість. Наприклад, можна поглянути на компанії, близькі до бізнесмена Віктора Медведчука, який вважає Володимира Путіна хрещеним батьком своєї дитини. Він отримав контроль над нафтопродуктопроводом «ПрикарпатЗахідтранс» без будь-якої протидії влади. Дизельне паливо, яке постачається ПАТ «Роснефть» через цей трубопровід на український ринок, становить 37% від обсягів української ринку цього продукту», — стверджує Дубинський.

Також, за інформацією журналіста, значно зріс вплив Медведчука в інформаційному просторі України. «Пан Медведчук контролює два основних інформаційних телеканалу в Україні. Це NewsOne і 112.ua», — зазначив він.

Раніше найбільша французька газета Le Monde писала про те, як протягом багатьох років Віктор Медведчук, м’язистий, як і його друг у Кремлі, дуже вміло веде закулісні домовленості, а також секретні переговори на стику бізнесу і політики, відкрито відстоюючи свій порядок денний. Видання нагадує про родинні зв’язки Медведчука — кума президента РФ Путіна, який є хрещеним батьком дочки українського політика.

На пострадянському просторі це має на увазі лояльність і дружбу, що виходять за рамки формальної прихильності, пояснює Le Monde.

Share