Prensa Latina: За інформацією Медведчука, розмір прожиткового мінімуму за 5 років також скоротився в 2,2 рази

За інформацією голови Політради партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктора Медведчука, в Україні мінімальна пенсія за 5 років скоротилася в 2,2 рази — якщо в 2013 році її розмір в доларовому еквіваленті досягала $118,8, то з 1 грудня 2018 роки не перевищує навіть $53,2 (1497 грн). Про це пише кубинське інформагентство Prensa Latina.

«Цинізму влади немає меж: мінімальна зарплата в $150 (замість обіцяних «майданними лідерами» 1000 євро) підноситься як одна з найбільших «перемог» України. А при жебрацьких зарплатах і пенсіях українцям доводиться платити за європейськими тарифами. Хоча цілком очевидно, що на тлі розкрученої владою девальваційний-інфляційної спіралі номінальне зростання доходів українців не встигає за зростанням комунальних тарифів, цін на продукти харчування і ліки. Так, тільки тариф на газ для населення за вказаний період збільшився в 11,8 рази (з 725 грн до 8550 грн за тисячу кубометрів блакитного палива). Але і це не межа: на вимогу кредиторів до січня наступного року ціна газу для населення повинна бути підвищена ще двічі. За підрахунками експертів, вона може скласти від 12-14 тис. гривень за тисячу кубометрів», — так описав економічні реалії в Україні голова Політради «Опозиційної платформи — За життя».

За інформацією Медведчука, розмір прожиткового мінімуму за 5 років також скоротився в 2,2 рази — з $147,2 до $65,9. Посилаючись на дані російських аналітиків, Prensa Latina повідомляє про те, що військова промисловість — єдина галузь національної економіки, яка уникла зубожіння в Україні.

«Харківський завод імені Малишева з 2014 року подвоїв виробництво. Після військового конфлікту на Донбасі державний військове замовлення збільшився в чотири рази, а присутність України на міжнародному ринку озброєнь збільшилася до трохи більше двох відсотків», — йдеться в матеріалі Prensa Latina.

Share