Atlantic Council: Бойко і Медведчук обговорили в Москві можливу газову угоду між РФ і Україною

На зустрічі в Москві Юрій Бойко і Віктор Медведчук обговорювали відновлення співпраці між Росією і Україною, а також можливу газову угоду між країнами. Про це відомий експерт Андерс Аслунд пише в своїй статті на сайті Аtlantic Сouncil.

«22 березня, за дев’ять днів до президентських виборів в Україні, проросійський кандидат в президенти України Юрій Бойко вирушив до Москви на зустріч з прем’єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим, — пише Аслунд. — Бойко, колишній міністр енергетики при президенті Вікторі Януковичі, не пішов один. Він поїхав разом з реальним лідером проросійської «Опозиційної платформи — За життя» Віктором Медведчуком, відомим першопрохідцем в торгівлі газом і найближчим другом і представником президента Росії Володимира Путіна в Україну, в той час як Медведєв був в оточенні генерального директора «Газпрому» Олексія Міллера» .

Експерт нагадує, що Медведчук представляє Україну в Мінській групі з обміну ув’язненими на Донбасі. «І Бойко, і Медведчук сказали, що шкодують про погані відносини між Росією і Україною, — зазначив Аслунд. — З огляду на, що Бойко є кандидатом в президенти, можна припустити, що він візьме ініціативу в розмові, але після кількох фраз він віддав її Медведчуку. У двадцятихвилинній телевізійної зустрічі Медведчук казав протягом дванадцяти хвилин … Його мова була жорстоким осудом того, що український уряд зробив за останні п’ять років … Суть його в тому, що Росія і Україна повинні відновити добрі стосунки».

Також Аtlantic Сouncil вказує, що на зустрічі обговорювалася можлива газова угода між Росією і Україною. Зокрема, Медведчук зазначив, що після того, як і «Північний потік-2», і «Турецький потік» стануть до ладу в грудні 2019 року, транзит через Україну більше не знадобиться, що буде коштувати Україні 5000 робочих місць і 3 млрд доларів в рік за втрату плати за транзит. У той же час Міллер зазначив, що «Газпром» готовий продовжити контракт на транзит газу через Україну.

Share