Іспанська La Vanguardia: Медведчук вважає брехнею всі заяви Києва про спроби припинити конфлікт на Донбасі

Всі заяви влади про спроби припинити війну на Сході України голова Політради «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук вважає брехнею, адже саме київська влада ніколи не проявляла політичної волі до врегулювання конфлікту. Саме Київ ввів санкції і економічну блокаду в непідконтрольних уряду районах Донецької і Луганської областей, що завдає шкоди не тільки цим територіям, але і решті частини країни. Таку думку опозиційний політик висловив в інтерв’ю щоденній іспанській газеті La Vanguardia, однієї з чотирьох найпопулярніших ЗМІ в країні.

«На Донбасі немає війни, є військові дії між територією, контрольованою Києвом, і інший, яка не контролюється владою. Якщо ми були в стані війни, перше, що потрібно було зробити, це оголосити про це. Але вони цього не зробили. Вони самі визнають, що це не війна», — сказав політик іспанським журналістам.

В.Медведчук нагадав про те, що військові дії не тільки зруйнували інфраструктуру Донецької та Луганської областей, а й коштували життя десяткам тисяч громадян. До того ж, «велика частина промислового потенціалу» країни знаходиться під контролем сепаратистів, зазначив політик. «Саме Київ ввів санкції і економічну блокаду в районах, контрольованих самопроголошеними республіками, що завдає шкоди як цим територіям, так і іншій частині країни. Згідно Мінським угодами, компанії в Донецьку і Луганську платили податки в бюджет України, і мир повинен був бути встановлений ще в 2014 році. Говорити про війну зараз — це спосіб відволікти увагу від соціальних проблем», — вважає голова Політради «Опозиційної платформи — За життя».

Він вважає, що президент Порошенко прекрасно розуміє: жителі Донецька і Луганська ніколи не проголосують за нього. «Він це прекрасно знає, тому Київ не зацікавлений в світі і робить все можливе, щоб їх бюлетенів не виявилося в урнах для голосування», — пояснив Віктор Медведчук.

Share