Іспанська «Ель Паіс» опублікувала інформацію з російських джерел і розповіла про роль Медведчука у виборчих перегонах в Україні

Європейські ЗМІ, висвітлюючи виборчу кампанію в Україні, подають інформацію з різних джерел, намагаючись спрогнозувати хід і результати президентської і парламентської гонки. Провідна іспанська газета «Ель Паїс» опублікувала статтю Пілар Бонет, у якій з посиланням на «інформовані джерела в Москві», повідомляється про плани російського керівництва.

«Як повідомили поінформовані джерела в Москві, група в російському керівництві (яка найбільше пов’язана зі службами безпеки) робить ставку на Юлію Тимошенко, колишнього прем’єр-міністра і найбільш рейтингового кандидата. Як підтверджують ті ж джерела, ця група готова допомогти Тимошенко, яка, згідно з цією схемою, буде дотримуватися дуже антиросійської риторики, але за лаштунками співпрацюватиме з Віктором Медведчуком, який вважається людиною Путіна в Україні», — пише «Ель Паїс».

Видання також нагадує про те, що «Медведчук був главою Адміністрації за часів президента Леоніда Кучми, брав участь у переговорах у Мінську і виконував делікатні місії (обмін ув’язненими) і здійснював зв’язок між сторонами в конфлікті».

Про те, що Віктор Медведчук є ключовим політичним гравцем в Україні, вже писав відомий американський сайт The Daily Beast. «Важко уявити більш сильні зв’язки з Кремлем, ніж у Медведчука: Путін — хрещений батько його дочки. Медведчук — ключова фігура, що з’явилася як політичний гравець в Україні», — підкреслило видання.

Що стосується версії, викладеної «Ель Паїс», то сам Віктор Медведчук в інтерв’ю «112 Україна» заявляв про те, що у нього «відносин з Тимошенко немає». У свою чергу лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко на прес-конференції в кінці вересня запевнила, що «ніколи не працювала і не буде працювати з Віктором Медведчуком».

Як відомо, протягом ряду років спецпредставник України з питань гуманітарного характеру в Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі Віктор Медведчук вважається головним комунікатором між Україною і РФ, а також між Україною і ОРДЛО. На сьогоднішній день він звільнив понад тисячу осіб з обох сторін, тільки на територію України вдалося повернути 481 людину, найвідоміша з них — Надія Савченко.

Share