Єдиний реалістичний мирний план для Донбасу — це план Медведчука, — Якушик

Мінські угоди були затверджені резолюцією Ради Безпеки ООН. Тому мирний план Медведчука відповідає нормам міжнародного права. Про це в ефірі телеканалу «Прямий» заявив політичний експерт, доктор політичних наук Валентин Якушик.

«Тут можуть бути різні позиції. Пригадую, як УНА-УНСО говорили, що Крим буде або український, або безлюдний. Радикальна позиція, так? Юрій Луценко каже, [що треба] забирати і Донецьк, і Крим, чистити … Ну, хорватський варіант. У більшості немає конкретних пропозицій », —  вважає політичний експерт.

На думку Якушика, єдиний реалістичний мирний план — це «те, що Медведчук сказав щодо Донбасу — що треба повертати не територію, а людей. Тобто, не лякати людей, що їх будуть зачищати і т.д.».

Якушик підкреслив, що Мінські угоди були затверджені резолюцією Ради Безпеки ООН, тому Медведчук фактично пропонує, щоб Україна виконувала норму міжнародного права.

«Там же є дуже цінні ідеї. І потрібні багатосторонні переговори », — заявив політолог.

Валентин Якушик категорично не погодився з рішенням ГПУ порушити кримінальне провадження щодо Медведчука. На думку доктора політичних наук, мирний план Медведчука — це політична позиція, яка повністю відповідає нормам міжнародного права.

«За що його залучати? Це політична позиція. Він просто говорить про норму, яка є нормою міжнародного права. Мінські домовленості були підтримані Радою Безпеки ООН », — підкреслив доктор політичних наук Валентин Якушик.

Голова політради партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктор Медведчук 29 січня представив план-концепцію по відновленню миру на Донбасі. Через кілька днів Генеральна прокуратура України повідомила, що за доносом депутата А.Тетерука ( «Народний фронт») порушила кримінальне провадження щодо опозиційного політика за підозрою в державній зраді і посяганні на територіальну цілісність України.

21-22 лютого керівники невизнаних «ДНР» і «ЛНР» Денис Пушилін Денис Володимирович і Леонід Пасічник публічно заявили, що підтримують мирний план Медведчука і готові до прямих переговорів з Києвом.

Share