Ухвалено закон про протимінну діяльність в Україні

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №9080-1 «Про протимінну діяльність в Україні». Таку інформацію передає кореспондент УНН.

«За» відповідне рішення проголосувало 242 народних депутатів при 226-ти необхідних. Як йдеться в пояснювальній записці до законопроекту площа замінованих територій на сході України, які потребують очищення, становить близько 7 тис. кв. км на якій сьогодні проживають 1,5 млн чоловік. Ще 15 тис. кв. км забруднені на непідконтрольній території, а також заміновано адміністративний кордон з Автономною Республікою Крим.

«З початку бойових дій на Донбасі жертвами мін і снарядів стали 1 858 осіб. Кількість загиблих становила 482 особи, з них 21 дитина», — йдеться в документі. Законопроект покликаний визначити правові та організаційні засади здійснення протимінної діяльності в Україні та особливості державного регулювання у відповідній сфері. Зокрема, пропонується створення Центру протимінної діяльності та інспекції з контролю якості протимінної діяльності.

Share