Українська кінострічка про хлопчика з Донбасу увійшла в шорт-лист премії «Оскар»

Українська кінострічка «Віддалений гавкіт собак» (The Distant Barking of Dogs) увійшла в шорт-лист премії «Оскар». Про це пише «112-Україна».

Список претендентів на нагороду в категорії «Найкращий документальний фільм» опублікувала Американська кіноакадемія.

«Віддалений гавкіт собак» розповідає про 10-річного хлопчика, який з бабусею живе неподалік від зони бойових дій на Донбасі. Фільм знімався в селі Гнутове (Донецька обл.) у 2015-2017 роках.
Цей населений пункт розташований поруч з Маріуполем і знаходиться під контролем України. Проте він нерідко потрапляє під обстріл, оскільки неподалік проходить лінія фронту. Прем’єра відбулася 19 листопада 2017 року.

На розгляд оскарівського журі фільм потрапив завдяки тому, що переміг на п’яти престижних кінофестивалях, які кваліфіковані Американською кіноакадемією. Раніше цей фільм отримав призи, зокрема, київського фестивалю Docudays UA, а також одного з найбільш авторитетних фестивалів документального кіно в Амстердамі (IDFA).

Зазначимо, що українська військова трагікомедія «Донбас» Сергія Лозниці не потрапила в шорт-лист фільмів, які будуть боротися за «Оскар» у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою».

Share