США понесуть мільярдні втрати після закриття кордону з Мексикою

США понесуть мільярдні втрати після закриття кордону з Мексикою. Нагадаємо, що Дональд Трамп погрожував закрити кордон з Мексикою, якщо конгресмени-демократи не ухвалять фінансування проекту прикордонної стіни. Можливі втрати підрахували аналітики, опитані «Гілл», пише «Інетрфакс-Україна».

«Це вплинуло б на економіку США масово і дуже негативно. Товари вартістю близько $ 1млрд перетинають кордон щодня, тому щодня в разі закриття кордону ми будемо втрачати сотні мільйонів доларів», — заявив Кріс Вілсон, заступник директора інституту Мексики Центру Вілсона і співавтор дослідження з прикордонної економіки.

За словами старшого наукового співробітника американського Центру стратегічних і міжнародних досліджень Річарда Майлса, в результаті закриття кордону насамперед зростуть ціни на автомобілі, а фабрики опиняться у важкій ситуації, адже величезна частка американської торгівлі з Мексикою пов’язана з автозапчастинами.

Крім того, закриття кордону вдарить по сільському господарству. Р.Майлз підкреслив, що експорт кукурудзи і сої в Мексику є джерелом доходу для фермерів Айови, Небраски, Міннесоти, Іллінойсу та Індіани.

На думку К.Вілсона, американські споживачі відразу побачать нестачу продуктів у супермаркетах.

«Зараз зима, тому в США ми не виробляємо багато фруктів і овочів. За великим рахунком, ми залежимо від Мексики, яка наповнює наші продуктові магазини взимку», — зазначив він.

Аналітик підрахував, що 70% всієї продукції з Мексики надходить в США вантажівками. При цьому, вважають експерти, серед штатів, які найбільше постраждають від закриття кордону, є ті, що голосували за Д. Трампа в 2016 році. Це, зокрема, Арізона, Мічиган, Техас, Юта і Південна Дакота.

«Люди залежать від діючого американо-мексиканського кордону як частини свого повсякденного життя настільки, що мало хто у Вашингтоні розуміє», — додав К.Вілсон. На його думку, люди, які втікають від насильства в Центральній Америці, це не та «загроза нацбезпеці», через яку варто закривати кордон.

Мексика є третім за величиною торговим партнером Америки, і економіки цих двох країн тісно переплетені. За даними видання, лише минулого року товари на суму $ 558 млрд перетнули кордон США і Мексики. За оцінками Міністерства торгівлі, в 2015 році майже 100 тис. американських робочих місць були підтримані торгівлею з Мексикою.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що американська адміністрація буде змушена закрити кордон з Мексикою, якщо конгресмени-демократи не ухвалять фінансування проекту прикордонної стіни.

«Нас змусять повністю закрити південний кордон, якщо демократи-обструкціоністи не дадуть нам грошей на завершення Стіни і (не дозволять) змінити сміховинні міграційні закони, які поклали на нашу країну», — написав Д.Трамп у Twitter. «Важко повірити, що можуть бути Конгрес і президент, які б схвалили (такі закони)», — зазначив він.

Share