Суд зобов’язав ГПУ почати кримінальне розслідування дій Парубія за розпалювання релігійної ворожнечі

5 грудня 2018 року Печерський районний суд м. Києва своїм рішенням зобов’язав Генеральну прокуратуру України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення спікером Андрієм Парубієм кримінального правопорушення і почати досудове розслідування за цинічні звинувачення на адресу Української православної церкви. Про це повідомив народний депутат України від «Опозиційної платформи — За життя» Василь Німченко.

За словами Німченка, голові Верховної Ради доведеться нести кримінальну відповідальність за цинічні звинувачення на адресу Української православної церкви, яку він назвав «кадебістською сектою», а також на адресу тисяч священнослужителів, яких спікер звинуватив в тому, що вони «своїми руками вбивали полонених українських вояків».

«Брехливі, відверто провокаційні заяви Парубія про те, що вони «вбивали людей — українців», про руки, повні крові, не тільки є плодом його хворої фантазії, вони ображають почуття мільйонів прихожан УПЦ. За фактом відверто дискримінаційних, спрямованих на розпалювання міжрелігійної ворожнечі заяв Парубія, ми звернулися в Генеральну прокуратуру. Однак там визнали, що в словах спікера немає складу злочину, і відмовилися внести відомості про це кримінальне правопорушення в ЄРДР», — підкреслив народний обранець.

Іншого рішення в країні, «де влада здійснює безпрецедентний тиск на віруючих УПЦ», а в найвищих кабінетах сидять політики, «що представляють «партію війни» і свідомо працюють на розкол суспільства», іншого рішення бути і не могло, впевнений В.Німченко.

«І це при тому, що заяви Парубія явно є навмисними і спрямованими на розпалювання релігійної ворожнечі і ненависті. Його дії свідчать про склад злочину, передбаченого частиною другою статті 161 Кримінального кодексу України («Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями…»). Реакція ГПУ, дії представників правоохоронних органів свідчать про нехтування конституційних прав громадян», — вважає народний обранець.

На його думку, юридично неупереджене і політично незаангажоване рішення суду дозволить захистити конституційні права і свободи громадян. «Опозиційна платформа — За життя», діючи в рамках правового поля, не дозволить проводити рейдерські захоплення церковного майна і буде захищати священнослужителів і прихожан УПЦ — єдиної канонічної церкви в Україні, проти яких вже сьогодні запущений маховик політичних репресій», — запевнив Василь Німченко.

Share