Стало відомо, як деякі громадяни вдаються до шахрайства для отримання субсидій

Деякі українці не вважають поганим вчинком шахрайство, щоб отримати субсидію. Раніше критерії надання субсидій дозволяли громадянам маніпулювати певними даними, наприклад місцем реєстрації, щоб отримати субсидію. Про це розповів генеральний директор Директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко, пишуть «Українські Новини» з посиланням на ЕП.

За його словами, створена навесні 2018 року база Єдиного реєстру одержувачів субсидій дала можливість у відкритому доступі за певними параметрами перевірити, на які квартири оформлені субсидії. «Ми провели цікавий експеримент: взяли найдорожче житло в столиці і порівняли, чи оформлені на нього субсидії. Виявилося, що у багатоповерховому будинку, який було здано в експлуатацію кілька років тому — один квадратний метр там коштує 70 тисяч гривень — в окремих мешканців є субсидія!» — наголосив Музиченко.

Як він зазначив, в такому багатоквартирному будинку було близько 15 одержувачів житлової субсидії. «Це був дзвіночок, який нам говорив, що з системою щось не те. Ми поїхали в це районне управління соцзахисту і декілька годин вивчали портрет одержувача субсидій в такому будинку. Як виявилося, в 80% випадків таку субсидію отримувала мати з дитиною за відсутності зареєстрованих інших членів домогосподарства або сім’ї», — пояснив чиновник.

«Тобто елементарно в квартирі реєструвалася мати й дитина. Ця мати, як правило, перебувала в декретній відпустці або у відпустці по догляду за дитиною до досягнення дитиною 3-річного віку. Відповідно, маючи офіційний дохід 860 гривень на двох, можете здогадатися, які там були розміри субсидій», — зазначив він.

Share