Стало відомо, які сфери в Україні найбільш корумповані

Стало відомо, які сфери в Україні є найбільш корумпованими на думку громадян. Відзначається, що у сфері вищої освіти з корупцією стикалися 61,8% респондентів. Про це повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на опитування КМІС, проведене влітку 2018 року на замовлення USAID.

У сфері отримання різних дозволів в органах влади мають досвід корупції 56,7% респондентів, у сервісних центрах МВС — 54,3%, в отриманні медичних послуг — 53,2%, у судовій системі — 52,1%, у влаштуванні на роботу до державних установ — 51,3%, у національній поліції — 51,3%.

Найнижчий рівень корупції — у сфері оформлення чи отримання допомоги з безробіття та інших соціальних виплат (15,1%). Під корупцією розуміються три її основні прояви — вимога хабарів, добровільні хабарі, використання зв’язків.

Дослідження було проведене КМІС на замовлення USAID /Програма сприяння громадській активності «Долучайся!» з липня по серпень 2018 року серед 10 169 осіб по всій Україні за виключенням окупованих Росією територій. Теоретична похибка вибірки — 1%.

Share