Серед учасників виборів тільки політики Південного Сходу пропонують відповідь на запит про мир на Донбасі, — Олещук

Останні соціологічні опитування показують, що 72% громадян вважають питання припинення війни одним з найбільш значущих. Очевидно, що політичні сили повинні врегулювати це питання в своїх передвиборчих програмах, заявив в ефірі каналу «112» політолог Петро Олещук.

«Я спеціально аналізував передвиборчі програми кандидатів на пост президента. Переважна більшість кандидатів або повністю ігнорує це питання, або обмежується порожніми деклараціями на кшталт «Зупиню війну, відновлю територіальну цілісність і суверенітет». Певна частина кандидатів стоїть на позиціях досить жорсткого протистояння, подальшої ескалації, військового вирішення конфлікту. Наприклад, Гриценко не виключає цей момент», — підкреслив політолог.

У той же час, на думку політолога, тільки політичні сили Південного Сходу пропонують відповідь на запит про припинення війни і встановлення миру на Донбасі. Як приклад Олещук привів мирний план Віктора Медведчука. «Варто згадати недавні ініціативи, висловлені лідерами невизнаних республік Донбасу — так званими лідерами так званих республік — що вони готові до переговорів в тому контексті, який був запропонований Медведчуком — щодо врегулювання на основі чотиристоронніх консультацій», — підкреслив політолог.

На думку Олещука, запропонований Віктором Медведчуком мирний план і формат чотиристоронніх переговорів «Київ — Донецьк — Луганськ — Москва» — це сильний аргумент для жителів Південного Сходу, де домінує запит на мир на Донбасі.

«Очевидно, що це розраховано на жителів Сходу України, в певній мірі Півдня України. Для них це питання, питання війни — це питання повсякденного життя. І очевидно, що вони хочуть якийсь прогрес побачити. Тобто, їм ніхто нічого не обіцяє, все обіцяють продовження війни — і тут відповідні мирні ініціативи, що можна все це досить швидко вирішити. Необхідно тільки провести ці чотиристоронні переговори, консультації, реалізувати Мінські домовленості — і все буде вирішено. Саме для цієї категорії виборців, думаю, це досить сильний аргумент», — зазначив політолог.

Share