Сергій Боголюбов прокоментував припинення дії договору про дружбу з Російською Федерацією

Сергій Боголюбов, голова Київської обласної організації політичної партії «За життя», в ефірі телеканалу «112-Україна» прокоментував припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією.

«Багато речей сьогодні відбувається в передвиборчому процесі, якщо не бачили Росію подальшим партнером, договір потрібно було розривати раніше. Відраховуючи 10 років, так як договір подовжується раз в 10 років, то при відмові він пролонгується автоматично і зараз настав той період, коли його потрібно продовжувати або припинити. На мою думку, влада просто дочекалася того юридичного моменту, коли підійшов термін», — зазначив Боголюбов.

На його думку, рішення про розірвання договору не повинна приймати тільки Верховна Рада, це потрібно було вирішувати шляхом референдуму. «В договорі були вказані дуже важливі речі, такі як територіальна цілісність та недоторканність нашої держави. Ми розуміємо, що зараз про це важко говорити, особливо зважаючи на сьогоднішні обставини, але, я так розумію, з першого квітня 2019 року у нас не буде із Росією таких зобов’язань за нашим двостороннім договором», — підкреслив голова Київської обласної організації партії «За життя».

Він додав, що війну потрібно завершувати шляхом політичних перемовин, а не бойовими діями. «Розірвання юридичних відносин, цей документ щодо недоторканності кордонів, щодо обміну інформації, щодо співпраці, там багато моментів, він дуже обширний, і дуже погано, що нам не кажуть про наслідки, яких слід чекати після припинення дії договору», — підсумував Сергій Боголюбов.

Share