Росія підтримала план Медведчука по відновленню миру в Україні

Росія підтримує висунутий головою політради української «Опозиційної платформи — За життя» Віктором Медведчуком план відновлення миру в Україні, заявив повпред РФ в контактній групі по Україні Борис Гризлов.

«Тільки прямі переговори Києва з Донецьком і Луганськом можуть привести до вирішення внутрішньоукраїнського конфлікту. Ми підтримуємо план по відновленню миру, запропонований Віктором Медведчуком, який повністю відповідає Мінським угодами», — заявив Гризлов журналістам за підсумками засідання контактної групи в середу.

Він додав, що «Україна, безумовно, знаходиться в непростій ситуації, в яку її загнала київська «партія війни». «Але важливо, що вихід з цієї ситуації існує, чіткий план виправлення ситуації є. Це виконання київською владою Мінських домовленостей, які підтримані і в нормандському форматі, і резолюцією Ради Безпеки ООН. А головне в Мінських домовленостях — це саме прямий діалог, прямий діалог між Києвом, Донецьком і Луганськом «, — зазначив Гризлов.

Раніше Медведчук, який представляє Київ в гуманітарній підгрупі по Україні, запропонував створити автономний регіон Донбас в складі країни. За його словами, це передбачає створення в регіоні власних органів держуправління, в тому числі парламенту і уряду. Після цього Генпрокуратура України порушила кримінальну справу стосовно Медведчука за статтями «держзрада» і «посягання на територіальну цілісність і недоторканність України».

Share