Політичний психолог пояснив, чому Тимошенко і Ко записались у «борці із зовнішнім управлінням»

Юлія Тимошенко та інші українські політики терміново записалися у борці з зовнішнім управлінням, оскільки уважно вивчили нові соціологічні дослідження. Таку точку зору висловив політичний психолог Сергій Кривуля, повідомляє «Кореспондент».

Експерт звернув увагу на те, що заяви Олега Ляшка, Юлії Тимошенко, Сергій Тарути та інших політиків другого-третього кварталу звучать як під копірку.

«По-перше, всі вони заявляють, що світові олігархи «використовують для досягнення своїх корисних цілей вище керівництво країни», тому що хочуть за допомогою заяв про «зовнішнє управління» ударити по керівництву України. По-друге, ніхто з них не ризикнув прямо заявити, хто насправді стоїть за моделлю зовнішнього управління і хто винний у всіх бідах нашої країни», — уточнив Сергій Кривуля.

Тим часом останні соціологічні дослідження свідчать, що серед проблем, які найбільше хвилюють українців, на перший план виходять настрої, характерні для опозиційного виборця, звернув увагу експерт.

Дані соціологічної групи «Рейтинг» показують, що за рік кількість українців, що вимагають припинення війни на Донбасі, зросло з 53 до 67%. За даними опитування Центру «Софія» за квітень 2018 року, 45,6% опитаних хвилює боротьба з корупцією; зниження цін на продукти та споживчі товари вимагають 31,9%; зменшити тарифи на послуги ЖКХ вимагають 29,6%, зазначив Сергій Кривуля.

«Мирне урегулювання на Донбасі та критика підвищення тарифів, зростання безробіття та ін., в результаті яких народ зубожіє – це фірмові теми Віктора Медведчука та його руху «Український вибір». Сам Медведчук пояснює політичні та економічні проблеми в Україні тим, що країна перетворилася в об’єкт у політичних іграх США та їх союзників, встановивши зовнішнє управління», — пояснив експерт.

Кривуля також вважає, що Тимошенко та Ко, уважно вивчаючи соціологію, звернули увагу на дві основні тенденції в настроях суспільства — стрімко зростаючий запит суспільства про встановлення миру в країні, а також боротьбу з бідністю та зубожінням.

«Фігура №1 у темі мирного врегулювання — Медведчук, який розробив мирний план, де перший етап передбачає, що Верховна Рада прийме чотири закони, що втілюють у життя пункти Мінських угод. Медведчук з 2014 року не тільки критикує, але і пропонує рецепти вирішення проблем бідності та безробіття. Тому, побачивши, як дві основні тенденції демонструють, що на перший план виходить цільова аудиторія Медведчука, Тимошенко та компанія почали копіювати риторику опосередкованої політики, щоб зацікавити опозиційного виборця. Друге питання, що опозиціонер привчив свою аудиторію до конкретики, а Тимошенко та інші говорять про проблему, але не пропонують ніяких рецептів її вирішення», — підсумував Сергій Кривуля.

Share