Повернення фігури такого масштабу як Медведчук викликало нервову реакцію у нинішньої влади, — Гаєвський

Політичний оглядач Денис Гаєвський пише, що Порошенко і його оточення спеціально нагнітають тему загрози «проросійського реваншу», щоб використовувати на президентських виборах. «Політтехнологи Порошенко позиціонують його єдиним кандидатом, який в змозі відбити загрозу «проросійського реваншу», — написав він у своєму блозі.

Гаєвський зазначає, що представники нинішньої влади почали говорити про загрозу «реваншу», починаючи з вересня, після того як Віктор Медведчук закликав всі опозиційні сили Південного Сходу об’єднуватися, щоб висунути єдиного кандидата на президентських виборах. «Антіреваншистська» риторика різко активізувалася з вересня, коли Віктор Медведчук виступив з ініціативою об’єднання опозиції і висування єдиного кандидата в президенти від «антимайданих» політсил», — нагадав оглядач.

Денис Гаєвський пояснює, що активізація Медведчука викликала нервову реакцію у нинішньої влади України. «Повернення в публічну політику фігури такого масштабу викликало нервову реакцію у чинної влади, а видатні її представники мало не щотижня виступали з лукавими звинуваченнями на адресу Медведчука», — пояснює політичний оглядач.

У той же час, підкреслює Гаєвський, нинішня влада не змогла перешкодити об’єднавчим процесам, в результаті яких була створена «Опозиційна платформа». «Однак це не змогло загальмувати об’єднавчі процеси на «антимайданному» електоральному полі, які привели до формування «Опозиційної платформи», здатної стати основою правлячої коаліції в наступному скликанні парламенту, і до висунення Юрія Бойко в якості єдиного кандидата», — написав він.

Разом з тим, нагадує Гаєвський, звинувачення провладних політиків на адресу Медведчука — це свідома маніпуляція, тому що саме його робота як переговірника №1 між Києвом і Москвою допомагає домовлятися про обмін полоненими на Донбасі. «Коли самого Медведчука нинішня влада звинувачує в зв’язках з Кремлем, вона забуває, що завдяки таким зв’язкам вдається домовлятися про обмін полоненими на Донбасі і повернення утримуваних українців в свої сім’ї», — підкреслив політичний оглядач Денис Гаєвський.

Share