Парламент України припинив дію договору про дружбу з Російською Федерацією

Верховна Рада підтримала припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією. За відповідне рішення проголосували 277 народних депутатів, повідомляє «Дзеркало тижня».

Законопроект про припинення Договору до Верховної Раду 3 грудня вніс президент Петро Порошенко. У тексті документа зазначено, що Договір про дружбу з РФ перестане діяти з 1 квітня 2019 року.

«Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією звільняє Україну від будь-якого зобов’язання по його виконанню і не впливає на права, зобов’язання або правове становище України, що виникли в результаті виконання названого Договору до припинення його дії відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів «, — йдеться в тексті закону.

Відповідно до прийнятого закону, Договір перестане впливати на відносини України з РФ в той день, коли закінчиться 10-річний термін дії документа. Це означає, що Верховна Рада не розірвала Договір, а саме не продовжила. Документ вважається розірваним, якщо його дія припиняється достроково.

Share