«Опозиційна платформа — За життя» тримає слово — на відмову суду визнати незаконною ліквідацію виборчих дільниць в РФ подана апеляційна скарга

6 січня народний депутат України, представник «Опозиційної платформи — За життя» Василь Німченко звернувся до Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду з апеляційною скаргою на рішення Шостого апеляційного адміністративного суду, який відмовив у визнанні незаконною постанови Центральної виборчої комісії № 274 від 31 грудня 2018 року про ліквідацію на вимогу МЗС в закордонному окрузі на території Російської Федерації виборчих дільниць і про визначення місцем голосування на виборах президента дипустанов України в Грузії, Казахстані та Фінляндії. Про це йдеться в заяві «Опозиційної платформи — За життя».

«Опозиційна платформа — За життя» підкреслює, що прийняте судове рішення є неконституційним і незаконним і створює основу для маніпуляцій виборчим процесом з боку влади. «У висновках суддів проглядаються не внутрішні переконання і законність, а душевні протиріччя і послужлива готовність керуватися політичною доцільністю. Дане рішення, прийняте судом без належного вивчення обставин справи та оцінки доказів у їх сукупності, грубо зневажає конституційні права громадянина як суб’єкта виборчого процесу. Судовий вердикт порушує основоположні принципи рівності прав громадян, що свідчить про його дискримінаційність», — йдеться в заяві.

У політсилі також відзначили, що суд вдався до неправильного, довільного тлумачення положень виборчого законодавства, порушив основоположні конституційні принципи, що гарантують право на вільне волевиявлення, доступ до правосуддя, на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, посадових і службових осіб.

«Це дає всі підстави стверджувати, що рішення Шостого апеляційного адміністративного суду є політично мотивованим і шкодить інтересам мільйонів українців, порушує фундаментальні права громадян України і суперечить нормам міжнародного права. По суті, таке рішення дозволяє реалізувати одну з брудних передвиборчих політтехнологій влади, спрямованих на те, щоб забезпечити «правильне» голосування — голосування в інтересах чинної влади і її американських спонсорів», — йдеться в заяві.

«Опозиційна платформа — За життя» закликає Верховний Суд зберігати неупередженість і, залишаючись вірним присязі, виконати приписи норм Конституції і законів України, які гарантують громадянам України захист судом виборчих прав громадян. «Рішення Верховного Суду зумовить стан правосуддя, політичних свобод і соціальної захищеності громадян або пролонгує насадження владою диктатури і правового нігілізму в країні», — впевнені в політсилі.

Як відомо, після відмови апеляційного суду скасувати рішення ЦВК про ліквідацію виборчих дільниць в Росії, Василь Німченко заявив, що «Опозиційна платформа — За життя» пройде всі необхідні судові інстанції, але доведе абсурдність заборон ЦВК.

Share