Найближчим часом у Польщі можуть відкрити ще три українських консульства

У Польщі планують відкрити генеральне консульство України у Вроцлаві та два почесних консульства — у містах Катовіце та Кельце на півдні Польщі. Про це заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця, повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на його інтерв’ю «Укрінформу».

За його словами, відкриття консульської установи України у Вроцлаві дозволить українцям витрачати не більше, ніж дві-три години на доїзд до консульства.

«Часто громадяни України звертаються також до почесних консульств, які не мають повноважень на виконання усіх консульських дій. У цьому контексті очевидною є необхідність відкриття ще однієї консульської установи України на заході Польщі – у Вроцлаві, що дозволило б перерозподілити межі консульських округів так, щоб громадяни України могли витрачати не більше ніж дві-три години на доїзд до консульства», — зазначив посол.

Дещиця підкреслив, що підготовчі заходи щодо відкриття генконсульства у Вроцлаві планується здійснити у 2019 році, аби воно розпочало роботу вже у 2020 році.

Він додав, що готуються відповідні рішення щодо відкриття почесного консульства в місті Катовіце Сілезького воєводства РП.

«Сподіваюся, це відбудеться уже невдовзі. Крім того, шукаємо кандидатуру на почесного консула в місті Кельце (Свентокшиське воєводство, — ред.)», — сказав посол.

За словами Дещиці, якщо найближчим часом вдасться реалізувати ці плани, залишиться лише два воєводські центри з 16, де немає українських консульських осередків — Білосток й Ольштин на північному сході Польщі.

Зазначимо, що наразі у Польщі функціонує чотири генконсульства (у Гданську, Варшаві, Кракові та Любліні) та 11 почесних консульств у різних регіонах країни.

Share