Навіть активісти Майдану сьогодні хвалять Вілкула та Мураєва за розкол Південного Сходу, — Селезньов

Як пише в діловій газеті «Взгляд» Денис Селезньов, на основі опозиції Південного Сходу сьогодні сформувалися дві кардинально різні політичні сили. «З тієї частини опозиції, яка взяла курс на протидію партіям Майдану, була сформована «Опозиційна платформа — За Життя» на чолі з Юрієм Бойком, Володимиром Рабиновичем і Віктором Медведчуком», — пояснює журналіст.

Як пише Селезньов, Медведчук з соратниками виступають за те, щоб припинити війну, зупинити зростання тарифів на ЖКП, відновити відносини з Росією, не допустити подальшого втручання у внутрішню політику країни МВФ та інших міжнародних фінансових організацій. І навпаки, Олександр Вілкул & Co допомагають перемогти Петру Порошенко, тому що це відповідає інтересам олігарха Ріната Ахметова. «Зовсім інша стратегія у партії «угодовців». Хоча нині її особами є Вілкул і Мураєв, реальний лідер групи — Рінат Ахметов, а її економічна база — контрольована ним корпорація «СКМ», — пояснює політичний оглядач.

Селезньов пише, що Ахметов налагодив взаємовигідне співробітництво з адміністрацією Порошенко, що дозволило йому заробити нові капітали. «У представленому графіку Bloomberg видно, як з цього моменту починається зростання статків олігарха. Досягнувши дна в $4 млрд. До нинішньої весни 2019 року його знову зросла до $ 6 млрд», — наводить цифри політичний оглядач.

Тому Селезньов приходить до висновку — щоб уберегти цей позитивний тренд останніх років групі Ахметова необхідне збереження Порошенко при владі. «По суті, Вілкул і Мураєв як кандидати прямо працюють на те, щоб позбавити шансів представника «Опозиційної платформи — За Життя» Юрія Бойка виходу до другого туру президентських виборів», — пише він.

Як пише Селезньов, дрейф Вілкула та Мураєва в сторону партій Майдану вже помітили і оцінили самі активісти євромайдан. «Останнім часом в соцмережах почалася дискусія про те, чи варто пробачити Вілкулу, Мураєву і Ахметову їх регіональне минуле. Наприклад адвокат Сергій Войченко вважає, що саме завдяки цим двом кандидатам Бойко не дорахується 3-4% голосів, що не дасть йому можливості вийти в другий тур. Інша активістка і прихильниця Порошенко Світлана Кушнір також висловлює подяку Вілкулу та Мураєву за те, що своїми діями вони «фактично і блокують реванш умовного півдня і сходу», — цитує журналіст прихильників євромайдан, які хвалять Вілкула та Мураєва.

Крім того, Селезньов нагадує, як Вілкул публічно заявив, що подвиг героїв євромайдан будуть пам’ятати і через багато років, а Мураєв прямо в ефірі ТБ «настукав» на опозиційного лідера Віктора Медведчука. Обидва активіста згадують і такі ознаки зростаючої лояльності до «ідеалам Майдану», як завершення з’їзду з висунення Вілкула гаслом «Слава Україні!», І обіцянку Вілкула на презентації книги Соні Кошкіній про Майдан не забути подвиг героїв Революції, і донос в СБУ на Медведчука, який Мураєв зробив в прямому ефірі телеканалу «Наш», — наводить журналіст приклади того, як Вілкул і Мураєв «перевзуватися в стрибку».

Втім, упевнений Селезньов, і доноси Мураєва, і націоналістичні гасла Вілкула — це поверхневі ознаки. І Вілкул, і Мураєв у Верховній Раді голосували і за підтримку програм МВФ, і за багато інших законів, вигідні владі Порошенко. «Якби активісти спромоглися зазирнути в архів голосувань Верховної Ради, то помітили б, що куди більше для справи Майдану Вілкул і Мураєв зробили раніше в якості депутатів. Так, на рахунку Вілкула маса цілком «патріотичних» голосувань від боротьби за звільнення Савченко, якій «Росія відмовляє в медичної допомоги», до підтримки всіляких меморандумів з МВФ і євроінтеграційних законів. Аналогічно Мураєв голосував за різні програми МВФ і закони про євроінтеграцію», — аргументує політичний оглядач.

Share