Мураєв і Вілкул сьогодні допомагають Порошенко, тому що працюють на розкол опозиції, — політолог

Такі політики як Євген Мураєв і Олександр Вілкул на цих президентських виборах поводяться як кандидати Майдану, які підтримують завоювання «Революції гідності», пише політолог Григорій Карпінський.

Наприклад, наводить приклад Карпінський, Олександр Вілкул зробив політичну кар’єру в рядах Партії регіонів, але на президентських виборах демонструє симпатії до Майдану і досягнень «Революції гідності».

«Але на президентські вибори Вілкул пішов під гаслом «Слава Україні! Героям слава!». Саме такими гаслами закінчився передвиборний з’їзд кандидата в Запоріжжі. Потім Вілкул «засвітився» на презентації книги Соні Кошкіній «Майдан. Нерозказана правда», де подарував автору великий букет квітів. На думку Вілкула, подвиг героїв євромайдану буде ще довгі роки викликати інтерес у всьому світі », — пояснює політолог.

Григорій Карпінський пояснює, що Вілкул захищає економічні інтереси свого патрона Ріната Ахметова, який завдяки вигідній співпраці з Адміністрацією Порошенко збільшив свої статки до 5,99 млрд. За версією Bloomberg.

«А Ахметов за ці роки налагодив взаємовигідне співробітництво з адміністрацією Порошенко, ставши головним бенефіціаром підвищення комунальних тарифів завдяки формулі« Роттердам + », олігарх також контролює найбільшого приватного імпортера газу в Україну «Ера Трейдинг». Ось чому Ахметов після Майдану збільшив свої капітали і повернув собі статус найбагатшого українця, зараз Bloomberg оцінює статки Ахметова в 5,99 мільярда USD. Тому найкращий кандидат для Ахметова — це президент Порошенко», — розкриває політолог таємницю висунення Вілкула.

Що стосується Вілкула, пише Карпінський, то він «виконує завдання по відкушування голосів у Юрія Бойка, бо якщо єдиний кандидат від Південного Сходу проходить до другого туру, виходять варіанти «Тимошенко — Бойко» або «Зеленський — Бойко», а сам Порошенко залишається за бортом».

Карпінський пише, що справжня причина відходу Євгена Мураєва полягає у відмові Вілена Шатворяна і інших бізнес-партнерів глави МВС Арсена Авакова фінансувати його передвиборчу кампанію через катастрофічне падіння рейтингу.

«Євген Мураєв був змушений зняти свою кандидатуру після того, як спонсори відмовилися фінансувати його кампанію. Але Вілена Шатворяна і інших бізнес-партнерів Авакова можна зрозуміти — Мураєв став головним розчаруванням президентських виборів-2019. Після того як Мураєв в прямому ефірі зажадав від СБУ розслідувати діяльність Віктора Медведчука, від нього відвернулися десятки тисяч його прихильників. Люди писали в соцмережах, що кандидат займається стукацтвом в стилі Іуди », — аналізує політолог.

Карпінський розповідає, що вся кампанія Мураєва перетворилася на низку скандалів — після доносу на Медведчука пішла історія, коли в його штабі масово кинули співробітників, не виплативши зарплату. Потім Мураєв «наїхав» на Вілкула, звинувативши в крадіжці ідей для передвиборчої програми, в результаті чого влаштував публічну перепалку з Борисом Колесніковим.

«Зрозуміло, що всі подібні скандали на руку владі, яка зацікавлена ​​в тому, щоб кандидати від Південного Сходу скандалили між собою, тому що такий сценарій веде до розколу виборців Південного Сходу. Але в підсумку Мураєв перетворився на аналог Інни Богословської та інших кандидатів-спойлерів, його рейтинг з 5, 0% у вересні впав до 2,5% в кінці лютого, і спонсори порахували, що продовжувати його кампанію немає ніякого сенсу », — так пояснив політолог Григорій Карпінський рішення Мураєва зняти свою кандидатуру з виборів президента.

Share