МОЗ пропонує врегулювати питання щодо трансплантації

МОЗ пропонує врегулювати деякі питання реалізації закону «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині». Таку інформацію повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно з проектом постанови МОЗ, розміщеним на його сайті для громадського обговорення, планується врегулювати порядок надання згоди (незгоди) на вилучення анатомічних матеріалів з тіла для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів як після визначення незворотної смерті (смерті мозку або біологічної смерті), так і за життя людини (при сімейному та перехресному донорстві), а також порядок призначення уповноваженого представника та надання ним згод на донорство.

Ухвалення такої постанови забезпечить пацієнту можливість обирати способи надання згоди або в простій письмовій формі, або шляхом заповнення електронної форми в Єдиній державній інформаційній системі трансплантації. Проект постанови розробило Міністерство охорони здоров’я на виконання закону «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» від 17 травня 2018 року (№2427-VII) з метою розвитку системи трансплантації.

Share