Медведчук: Якщо продовжиться зростання тарифів, сфера ЖКП просто перестане функціонувати

Якщо уряд продовжить підвищувати тарифи на комунальні послуги, то сфера ЖКП просто перестане функціонувати. Про це заявив Віктор Медведчук, голова Політради партії «Опозиційна платформа — За життя».

«За перший місяць 2019 року заборгованість українців з оплати ЖКП (включаючи електроенергію) виросла на 7 млрд грн і склала 62,6 млрд. Зростання заборгованості за місяць склав, таким чином, більше 12,6%, — повідомив політик. — На кінець січня заборгованість населення по сплаті за поставки газу склала 29,1 млрд грн, за централізоване опалення і постачання гарячої води — 20,0 млрд грн, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій — 4,1 млрд грн, за централізоване постачання холодною водою і водовідведення — 3,1 млрд грн, за вивезення побутових відходів — 0,6 млрд грн, за постачання електричної енергії — 5,7 млрд грн».

Крім того, населення наростило борг за електроенергію: середні нарахування за житлово-комунальні послуги, з урахуванням електроенергії (з розрахунку 150 кВт / год), на одного власника особового рахунку в січні 2019 року склали 2693,2 грн. Згідно з даними Держстату, в січні населенням сплачено за ЖКП 15,1 млрд грн (71,8% нарахованих за цей період сум).

«Але, судячи з усього, ця статистика мало хвилює уряд, який планує подальше підвищення тарифів на газ і електроенергію вже в поточному році, — зазначив В. Медведчук. — Уряд України підписав меморандум з МВФ, який передбачає підвищення цін на газ для внутрішніх споживачів з нинішніх 8 550 грн за тисячу кубометрів до 9 850 грн з 1 травня 2019 року і до 12 300 грн за тисячу кубометрів з 1 січня 2020 го. Це автоматично підвищить ціни на опалення і гарячу воду — вони стануть ще вище. Що неминуче призведе до подальшого накопичення боргів».

Опозиційний політик висловив упевненість, що якщо подібна вакханалія не припиниться, то сфера житлово-комунальних послуг буде паралізована неплатежами і просто перестане функціонувати. «Для того, щоб захистити громадян України і не допустити колапсу системи житлово-комунального господарства, партія «Опозиційна платформа — За життя» подала законопроект «Про списання заборгованості населення за поставку природного газу, централізоване опалення та постачання гарячої води, постачання електричної енергії…» — повідомив Медведчук.

На його думку, прийняття цього закону вкрай важливе для України і її громадян, які стали заручниками тарифного геноциду, проведеного владою, і її популістської політики, яка призвела до зубожіння населення. «Крім того, необхідно зруйнувати монопольне становище «Нафтогазу України», а також повернутися до практики прямих закупівель газу у російського «Газпрому», позбувшись від посередників, які просто тупо заробляють надприбутки. Тим більше, що ці посередники від влади, розповідаючи казки про «російську газову голку» і про те, як вони з неї зіскочили, на ділі створюють умови для корупційних схем та свого цинічного заробітку на прямому обкраданні українців», — додав голова Політради партії «Опозиційна платформа — За життя ».

Share