Медведчук прилетів до Москви в статусі фактичного віце-прем’єра, що займається зовнішньою політикою, — Гаврилова

Політичний оглядач Ірина Гаврилова вважає, що не варто пов’язувати гучний візит Медведчука і Бойко в Білокам’яну тільки з виборами президента і Верховної Ради. Про це журналіст написала у своєму Facebook.

«Зовнішню політику в РФ визначає президент, а прем’єр і топ-менеджер «Газпрому» відповідають за фінансово-економічні питання. Власне, тому на переговорах і звучали теми транзиту і ціни на газ — тобто пункти економічного порядку», — пояснює вона.

Гаврилова звертає увагу, що товарообіг між Україною і Росією зростає з кожним роком. «Але головна проблема — що офіційні органи на кшталт МЗС і т.д. не в силах повноцінно вирішити задачу доступу української продукції на російський ринок. І в цій ситуації зростає роль таких комунікаторів як Медведчук, здатних оперативно зустрітися і домовитися з першими особами РФ », — пише журналіст.

«Власне, хто саме у нас працює фактичним віце-прем’єром, який керує зовнішньою політикою, в принципі, давно відомо всім, причетним до держуправління і серйозного бізнесу», — констатувала політичний оглядач. Ірина Гаврилова вважає, що за підсумками зустрічі Медведчука і Бойко з російським прем’єр-міністром і главою «Газпрому» можна зробити кілька висновків.

«Кремль ще раз підкреслив, хто сьогодні знаходиться в статусі головного переговірника №1. А також дав чіткий меседж всьому українському бізнесу і політикам — хто саме вирішує питання на вищому рівні з першими особами РФ і до кого треба шикуватися в чергу за вирішенням цих питань. А Ринату Ахметову наочно показали, що серед його соратників і близько немає людей такого рівня. Не дарма ж все його оточення — Вілкул, Колесников, Мураєв і інші знаходяться під російськими санкціями», — пояснила вона.

На думку журналіста, Кремль дав чіткий меседж українському бізнесу, що саме Медведчук вирішує питання будь-якого рівня в стосунках між Україною і Росією. «Загалом, судячи з підсумків зустрічі, флагмани українського хімпрому свої питання успішно вирішили. А металурги, виробники продукції для атомної енергетики, харчовики та інші експортери тепер знають, до кого звертатися…» — резюмувала Ірина Гаврилова.

Share