Медведчук назвав вандалізмом знесення Монумента Слави у Львові

Влада Львова зважилися на прямий вандалізм — знесення Монумента Слави, що не підпадає під дію закону про декомунізацію. Про це заявив Віктор Медведчук, голова Політради партії «Опозиційна платформа — За життя».

Він нагадав, що 28 лютого 2019 року Житомирський окружний адміністративний суд за позовом представників партії «Опозиційна платформа — За життя» скасував рішення Житомирської обласної ради, яка 25 жовтня 2018 року ввела мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту. Раніше, 16 січня 2019 року, партія домоглася перемоги у Львові — суд визнав протиправним і недійсним аналогічне рішення Львівської обласної ради.

«І це не єдина судова справа, відкрита за позовом представників «Опозиційної платформи — За життя» у Львові. Ми боролися в суді і за збереження стели Монумента Слави, яку хотіла знести місцева влада, і домоглися проведення експертизи. 10 жовтня 2018 року Львівський окружний адміністративний суд ухвалив: у справі № 813/999/18 про скасування рішення Львівської міської ради призначити судову будівельно-технічну експертизу. Провести її було доручено Івано-Франківському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України. На розгляд експерта повинні були бути винесені наступні питання: «Який технічний стан (ступінь фізичного зносу) об’єкта Монумента бойової слави радянських збройних сил, який знаходиться в м.Львові по вул. Стрийській? Чи є об’єкт Монумент бойової слави радянських збройних сил, який знаходиться в м.Львові по вул. Стрийській, аварійним?» — повідомив опозиційний політик.

У той же час він зазначив, що влада просто не допустила до пам’ятника експерта, який прибув 11 лютого 2019 року, щоб оглянути стелу згідно з рішенням суду. «Розуміючи, що в судовому протистоянні вони в черговий раз програють представникам нашого політичного руху, влада Львова зважилися на прямий вандалізм — знищення пам’ятника, що не підпадає під дію закону про декомунізацію. А все, що потрібно знати про «аварійний стан» Монумента Слави, це те, що його не могли повалити протягом трьох днів, і влада не дала провести судову експертизу його стану», — заявив Медведчук.

Він висловив упевненість, що цей прояв беззаконня і політично мотивованого самоуправства свого часу отримає належну правову оцінку. «Чинна влада, розуміючи, що повністю втратила підтримку населення і не має юридичних аргументів для відстоювання своєї позиції, вдається до аналогу «тактики випаленої землі», яку завжди застосовували вороги України і українського народу», — підкреслив голова Політради партії «Опозиційна платформа — За життя».

Share