Медведчук: Ми з паном Бойко абсолютно законно перетнули кордон України

Віктор Медведчук, голова Політради партії «Опозиційна платформа — За життя», заявив, що переліт до Москви, який він і Юрій Бойко здійснили 22 березня, був абсолютно законним, що підтверджує і Державіаслужба України.

«Я розцінюю подібні заяви генерального прокурора і ініціативу, яка була висловлена ​​міністром внутрішніх справ Аваковим, як абсурдні. Причому абсолютно абсурдні. Тому що ми з паном Бойко абсолютно законно перетнули кордон України, коли прямували в РФ. Ми пройшли всі прикордонні і митні процедури як при вильоті, так і при поверненні з Москви до Києва. І тому говорити про якісь претензії, про якісь порушення закону в даному випадку є неспроможним», — сказав опозиційний політик в ефірі «112 Україна».

Він нагадав генпрокурору Луценко, що немає ніяких заборон на поїздки в РФ — їх і не може бути в правовій і демократичній державі. Також Медведчук зазначив, що переліт в РФ дійсно був прямим, але це абсолютно не порушує чинного в Україні законодавства.

«Я грунтуюся на документі, який дала ще в 2016 році Державіаслужба України, де сказано про те, що повітряне судно, яким я користуюся і на якому ми робили поїздку в Москву минулої п’ятниці, є судно не російської реєстрації, а голландської реєстрації, іноземної реєстрації, це перше. Незважаючи на те, що регулярні авіасполучення між Україною і Росією заборонені, авіасполучення з України в інші країни, в тому числі Росію, можуть здійснюватися на повітряних судах, які не є на російській реєстрації. При цьому вступають в силу і діють правила, які затверджені, в тому числі і в Україні, зокрема в одержанні тих чи інших дозволів», — пояснив Медведчук.

Він підкреслив, що такі дозволи в кожному випадку видає Державіаслужба України. Якщо такі дозволи є, то переліт, з урахуванням того, що судно не є судном російської реєстрації, здійснюється на повній відповідності до чинного законодавства і з діючими нормативними документами.

«І будь-які претензії на нашу адресу або на адресу подібних перельотів просто не можуть мати місце… Тому і коли ми літали з Бойком в Москву, і коли я здійснюю такі перельоти в РФ, ніяких порушень діючої нормативної бази, яка регулює авіасполучення, авіаперевезення і авіаперельоти, не було. Я це категорично стверджую, і тому вважаю, що всі звинувачення, висловлені паном Луценком, — це черговий піар, це провокація, це одна з ланок політичних репресій з порушенням кримінальних справ, який використовує сьогоднішня влада проти опозиційного кандидата Юрія Бойка і проти мене», — заявив голова Політради партії «Опозиційна платформа — За життя».

Влада сьогодні намагається всіляко перешкодити нашій політичній боротьбі, впевнений Медведчук. «Але можу сказати, що у них з цього нічого не вийде. Ми є принциповими і послідовними. Будемо думати, як поліпшити життя наших людей, і наша поїздка в Москву була спрямована на це. Не на політичну тріскотню, не на виступи з трибун і розповіді про світле майбутнє в країні, а на те, як конкретно зменшити навантаження на людей, зменшити тарифи на комунальні послуги, на газ, а значить на гаряче водопостачання та опалення», — додав політик .

Share