Медведчук: Зростання доходів українців не встигає за зростанням комунальних тарифів, цін на продукти харчування і ліки

Цілком очевидно, що на тлі розкрученої владою девальваційно-інфляційної спіралі номінальне зростання доходів українців не встигає за зростанням комунальних тарифів, цін на продукти харчування і ліки. Обіцянки «майданних лідерів» забезпечити реальне зростання зарплат і пенсій виявилися відвертою брехнею. Так прокоментував чергове «підвищення» представник «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук.

Політик нагадав: з 1 січня 2019 року мінімальна заробітна плата становила 4173 грн ($148,4). «В результаті декількох підвищень (а кожне з них супроводжувалося велікопафосним піаром влади) мінімальна зарплата в доларовому еквіваленті… майже наблизилася до рівня докризового 2013 року — $152,4. Що стосується середньої заробітної плати, то за 11 місяців 2018-го вона становила 8711 грн, або $320,9. Таке підвищення стало можливим в першу чергу за рахунок зростання зарплат чиновників і менеджерів держпідприємств (виплати зарплат так званим реформаторам в десятки, сотні тисяч, а то і мільйони гривень на рік — це звичайна практика для еврореформованої України, де більшість населення насилу намагається звести кінці з кінцями)», — підкреслив В.Медведчук і додав, що в доевромайданний період середня зарплата по країні становила $408,6.

За даними політика, мінімальна пенсія і розмір прожиткового мінімуму за 5 років скоротилися в 2,2 рази. «Цинізму влади немає меж: мінімальна зарплата в $150 (замість обіцяних «майданними лідерами»1000 євро) підноситься як одна з найбільших «перемог» еврореформованої України. А при жебрацьких зарплатах і пенсіях українцям доводиться платити за європейськими тарифами. Хоча цілком очевидно, що на тлі розкрученої владою девальваційно-інфляційної спіралі номінальне зростання доходів українців не встигає за зростанням комунальних тарифів, цін на продукти харчування і ліки», — констатує В.Медведчук.

Він нагадав, що за вказаний період тільки тариф на газ для населення збільшився в 11,8 рази (з 725 грн до 8550 грн за тисячу кубометрів блакитного палива). В результаті тарифного геноциду українці, за інформацією експертів, втрачають останні заощадження — в листопаді 2018 року 43% громадян України заявили, що взагалі не мають їх.

«Обіцянки «майданних лідерів» забезпечити реальне зростання зарплат і пенсій виявилися відвертою брехнею. Замість того щоб відновлювати виробництво, піднімати економіку, створювати нові робочі місця, влада працює на розкол країни: курс на членство в НАТО, церковний розкол, мовне питання — ось те, що пропонує влада банкрутів і популістів народу замість стабільної економіки і соціального захисту. Виходили б люди на євромайдан в 2013-му, якби знали, до яких трагічних наслідків для країни призведе так званий цивілізаційний вибір? Думаю, відповідь очевидна. Як очевидно і те, що реаліями постевромайданной України стали жебрацькі зарплати і пенсії українців, захмарні ціни і тарифи», — резюмував Віктор Медведчук.

Share