Медведчук завжди діє в рамках закону, тому у ГПУ і немає до нього претензій, — Чаплига

Блогер і правозахисник Михайло Чаплига у себе в Facebook прокоментував слова генерального прокурора Юрія Луценка про те, що у ГПУ немає жодних претензій до опозиційного політика Віктора Медведчука.

«Нарешті-то з’явився час подивитися інтерв’ю Луценко на «5 каналі». Там генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що не може притягнути до кримінальної відповідальності проросійських політиків, поки ті не зазіхають на територіальну цілісність України», — написав правозахисник.

Чаплига погоджується з Луценком, пояснивши, що всі публічні заяви Медведчука відповідають Європейській Конвенції з прав людини, яка закріплює право на свободу слова. «Медведчук дійсно жодного разу не сказав того, що виходило б за рамки 10-й статті Конвенції — права на свободу слова», — констатує правозахисник.

У зв’язку з цим, написав Чаплига, вимоги депутатів з «Народного фронту» почати кримінальне переслідування опозиційного політика — це політичні репресії. «По суті, Луценко зазначив, що полум’яні заклики Левуса і Ко з НФ і всi збори підписів під зверненнями до правоохоронних органів з вимогою посадити Медведчука не більше ніж заклик до політичних репресій. Я багато разів писав, що Медведчука хтось може любити, а хтось ненавидіти, але, думаю, всі погодяться, що він дуже розумний політик, який так і не дав правового приводу для пред’явлення звинувачень», — написав блогер.

Михайло Чаплига пояснює, що Медведчук відстоює мирне врегулювання на Донбасі і нормалізацію відносин з Росією. На його думку, ця ідеологія затребувана виборцями Південного Сходу. «Медведчук лише грамотно відповідає на суттєвий електоральний запит Південного Сходу: мир і нормалізація відносин з РФ. Це, звичайно ж, викликає антагонізм з боку тих, хто цього не сприймає, але як говорить дух першої поправки до Конституції тієї ж США — не існує неправильної або єдино правильної думки. Судити можна тільки за дії, якщо вони порушують Закон», — аргументував правозахисник.

На думку Чаплига, Медведчук завжди діє грамотно, розумно і в рамках українського законодавства. «Потім того порада: хочете перемогти Медведчука — дійте як він: грамотно, розумно, в рамках закону. Але спроба обіграти його в шахи шляхом переходу на «чапаєва» означає лише слабкість і визнання його перемоги», — пояснив Михайло Чаплига.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко в інтерв’ю «5 каналу» 29 грудня 2018 року заявив, що у ГПУ немає претензій до Віктора Медведчука, тому що опозиційний політик не робить протизаконних заяв. «Ми не Росія. За чужу, навіть дуже неприємну думку у нас не садять. Щоб людина сіла за державну зраду, треба, щоб експерт підтвердив, що він закликав до зміни територіальної цілісності України. Тому коли [глава політради партії «За життя» Віктор] Медведчук виступає і говорить речі, які мені розривають серце, на жаль, вони лежать в площині, яка не передбачає зміни територіального устрою України, і я не маю можливості пред’явити йому претензію», — заявив Луценко.

Share