Лукашенко повторює ідею мирного врегулювання, яку сформулював Медведчук — Савка

Олександр Лукашенко під час «Великої розмови з президентом» прямо заявив, що Україна повинна своїми силами припинити війну на Донбасі і самостійно домовитися про мирне врегулювання. Про це пише в своєму блозі громадський діяч і глава благодійного фонду «Милосердя-Чоп» Олександр Савка.
«Отже, позиція Лукашенко полягає в тому, що Україна самотужки повинна вирішити проблему і припинити війну на Донбасі. А для цього, вважає білоруський президент, Київ повинен враховувати думку жителів Донбасу », — пояснює блогер.
Савка підкреслює, що позиція Лукашенко повторює ідейну порядку, яку сформулював український опозиційний політик Віктор Медведчук.
«Фактично Лукашенко повторює ідею мирного врегулювання, яку сформулював Віктор Медведчук. Що й не дивно, адже в січні голова політради партії «Опозиційна платформа — За життя» провів зустріч на вищому рівні з президентом Білорусі », — нагадав він.
Олександр Савка пояснює, що Медведчук пропонує боротися за повернення людей, а не території, почати прямі переговори між Києвом, Донецьком і Луганськом, а також дати Донбасу автономний статус.
«Медведчук пропонує, розпочати мирний процес з трьох основних кроків: а) повертати не території, а людей; б) домовлятися самостійно — в чотирикутнику «Київ — Донецьк — Луганськ — Москва», де столиця України і представники Донбасу узгодять мирний план, а Кремль виступить в ролі гаранта виконання домовленостей; в) закріпити автономний статус для Донбасу, оскільки Конституція України дозволяє окремому регіону мати свій місцевий парламент, уряд і т.д. », — перераховує блогер.
«Адміністрація президента Білорусії за підсумками зустрічі Лукашенка з Медведчуком розповсюдила прес-реліз, що предметом зустрічі двох державних діячів були питання мирного врегулювання на Донбасі. Ось чому Лукашенко під час «Великої розмови з президентом» повторив ті ж самі тези », — приходить до висновку блогер.
Олександр Савка впевнений, що мета мирного плану — це припинити війну і відновити територіальну цілісність України.
«Згідно з планом Медведчука, прямі переговори і автономний статус для регіону — ось перші кроки, необхідні для повернення Донбасу до складу країни і відновлення територіальної цілісності України, як передбачають Мінські угоди», — пояснює блогер і громадський діяч Олександр Савка.

Share