Кривуля: Проти Медведчука п’ять років діють санкції США, а його вплив тільки зростає

Рейтинг журналу «Корреспондент» «100 найвпливовіших людей України» показує, що за підсумками 2018 роки серйозно посилилися позиції опозиційних політиків, що представляють Південний Схід. Про це пише в своєму блозі політичний психолог Сергій Кривуля.

«Не секрет, що сьогодні у нас дві опозиції — це опозиція Майдану і опозиція умовного Південного Сходу. Опозиція Майдану — це такі політики як Юлія Тимошенко (5), Олег Ляшко (14), Андрій Садовий (25 місце). У Тимошенко і компанії немає ніяких ідейних розбіжностей з нинішньою владою, їм просто не дісталося місця «біля годівниці» — високих посад і доступу до фінансових потоків», — пояснив блогер.

«Один з головних висновків рейтингу — це посилення позицій політиків Південного Сходу. Причому зайняв найвищу — 9 позицію — Віктор Медведчук вже не перший рік входить у першу десятку найвпливовіших людей України, незважаючи на те, що не є главою Кабміну або олігархом як Ахметов або Пінчук», — нагадав він.

Сергій Кривуля підкреслює, що проти Медведчука майже 5 років діють американські санкції, однак вони не змогли перешкодити зростанню його політичного впливу. Більш того, в 2018 році опозиційний політик тільки зміцнив свої позиції. «Парадокс, проти Медведчука майже 5 років діють санкції США, але з кожним роком його вплив тільки зміцнюється, а за підсумками 2018 року він вийшов на нові позиції в українській політиці», — підкреслює політичний психолог.

«По-перше, йому вдалося створити «Опозиційну платформу» і об’єднати двох найпопулярніших політиків Південного Сходу — Юрія Бойка і Вадима Рабіновича. Тому тепер Медведчук, Бойко і Рабінович працюють на загальну перемогу. По-друге, саме Медведчук сформулював ідейну базу для Південного Сходу: мир для Донбасу шляхом діалогу і взаємних поступок, нормалізація відносин з країнами-сусідами, включаючи Росію, відновлення економіки і відмова від схиляння перед НАТО», — так охарактеризував ситуацію блогер.

Кривуля наводить результати соціологічних досліджень, які свідчать, що після об’єднання з Медведчуком і Рабіновичем на базі «Опозиційної платформи» рейтинг Юрія Бойка як кандидата в президенти пішов вгору. «І виборці оцінили зусилля по об’єднанню опозиції — в кінці грудня 2018 року соціологія Інституту імені Яременка і центру «Соціальний моніторинг» зафіксувала ривок рейтингу кандидата в президенти Бойко (11,8%)», — констатував він.

На додаток, Кривуля пояснює, що завдяки союзу з Медведчуком Бойко і Рабінович серйозно поліпшили свої позиції в рейтингу найвпливовіших людей України. «Логічно, що завдяки союзу з Медведчуком висунулися на перші позиції в рейтингу такі політики Південного Сходу як Юрій Бойко (15) і Вадим Рабінович (40 місце). До слова, більше ніхто з політиків, що претендують на голоси Південного Сходу, не ввійшов навіть в топ-50 рейтингу найвпливовіших, а такої фігури як Олександр Вілкул в списку взагалі немає», — поділився своїми висновками блогер.

Share