Коли Медведчук заявляє, що Лещенко і Ситник нашкодили інтересам України — він знає, про що говорить, — Комарова

Політолог Юлія Комарова аналізує, як на американській політиці відіб’ється той факт, що з 3 січня ряд комітетів нижньої палати Конгресу очолили представники Демократичної партії США.

«Одна з нагальних інтриг в політиці США — чи буде новий виток розслідування про російське втручання в президентські вибори 2016 роки?» — пише в своєму блозі політолог. А поки історія про російський слід не принесла конкретних результатів, несподівано підтвердилася версія про втручання українське, зазначає політолог.

«Днями стало відомо про рішення Окружного адміністративного суду Києва, який ухвалив, що народний депутат Сергій Лещенко та директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник протиправно поширили інформацію про присутність прізвища і підписів Манафорта в матеріалах досудового слідства у справі про «амбарну книгу Партії регіонів». Суд вирішив, що поведінка Лещенко та Ситника «мала наслідком втручання у виборчі процеси Сполучених Штатів Америки 2016 року і завдала шкоди інтересам держави Україна», — розповідає політолог.

Юлія Комарова пояснює, що в цій історії в ролі захисника іміджу України на світовій арені виступив опозиційний політик Віктор Медведчук. «Всi точки над i в цій історії розставив опозиційний політик Віктор Медведчук. Сам Медведчук виступає з позиції захисника міжнародного іміджу України — він пояснює, що Лещенко і Ситник своїми діями завдали шкоди національним інтересам України і повинні за це відповісти», — написала політолог. «Зокрема, суд встановив, що в 2016 році Лещенко за завданням штабу Хілларі Клінтон (кандидат від Демократичної партії США) зробив «вкидання» неправдивої інформації проти Пола Манафорта, який керував на той момент передвиборчим штабом Дональда Трампа», — конкретизувала політолог.

Комарова нагадує, що в результаті скандалу з «амбарною книгою Партії регіонів» «Манафорт був змушений піти у відставку з поста керівника штабу Дональда Трампа. Проте, Дональд Трамп все одно виграв вибори і в січні 2017 офіційно вступив на посаду президента США. До речі, сам американський президент в липні 2017 року прямо заявив, що Київ намагався саботувати його передвиборну кампанію і зажадав від генерального прокурора США негайно почати розслідування цієї справи», — нагадала Комарова.

У зв’язку з цим Юлія Комарова нагадує про інформацію Reuters і ряду інших західних ЗМІ, що Віктор Медведчук у 2016 році спілкувався з представниками команди Трампа. «Що стосується Віктора Медведчука, то його поява в цій історії виглядає невипадковою. Навесні 2017 року Reuters та інші західні ЗМІ багато писали, що є інформація, як співробітники передвиборного штабу Трампа зверталися до Медведчука з проханням допомогти налагодити контакти з керівництвом РФ. Тому коли Медведчук заявляє, що Лещенко і Ситник так прагнули догодити «вашингтонським обкому», що нашкодили інтересам України, він, швидше за все, знає, про що говорить», — резюмувала політолог Юлія Комарова

Share