Зробивши візит в Москву, Медведчук викрив брехню української влади, — Гаврилечко

Візит Віктора Медведчука і Юрія Бойка до Москви і переговори з російським прем’єром Дмитром Медведєвим і главою «Газпрому» Олексієм Міллером показали, що Україна може домовитися з Росією про зниження ціни на газ. Таку думку в ефірі каналу «112 Україна» висловив економічний експерт Юрій Гаврилечко.

«У нас останні 3 роки товарообіг з Росією зростає. І постійно зростає. Єдине, що в даному випадку випадає із загальної схеми — це газ. І, відповідно, за допомогою свого візиту Віктор Медведчук і Юрій Бойко довели, що при певній політичній конфігурації і можливостей учасників переговорів є шанси домовитися про абсолютно іншу ціну на газ, ніж є сьогодні», — такий висновок зробив економіст.

За словами Гаврилечко, візит Віктора Медведчука показав, що українська влада всі ці роки дурила українців, розповідаючи, ніби Україні вдалося позбутися енергетичної залежності від Росії. «Очевидно — і візит Медведчука в Москву це показав — покупка російського газу через європейських посередників, які в більшості своїй є партнерами «Газпрому», комусь вигідна тут в Україні», — зробив висновок економічний експерт.

«Тобто, нам всі ці роки брехали щодо того, що, по-перше, ми позбулися залежності від Росії в газовій сфері, по-друге, що нічого не можна зробити. Виявляється, можна було зробити!» — викрив обман експерт. Гаврилечко пояснив — економічні розрахунок показують, що Медведчук і Бойко домовилися про реалістичною ціною на газ. За такою ж ціною, за словами експерта, купує російський газ Білорусія.

«За схожою ціною Білорусія отримує російський газ. А, виходячи з того, що собівартість газу російського «Газпрому» десь на рівні 20 доларів за тисячу кубометрів, то, продаючи його по 140, «Газпром» все одно в прибутку», — аргументував економічний експерт.

Share