Завдяки Віктору Медведчуку політики Південного Сходу продемонстрували виборцям, що здатні об’єднатися, — Фомін

Тільки у Володимира Зеленського та Юрія Бойко спостерігається зростання рейтингу, пише в своєму блозі політичний оглядач Олександр Фомін, аналізуючи результати соціологічного дослідження Інституту імені Яременка і «Соціального моніторингу» за 16-22 грудня 2018 року.

«Серед кандидатів в президенти рейтинг збільшився тільки у Володимира Зеленського та Юрія Бойко, всі інші втратили, хто більше, хто менше», — пише політичний експерт. Фомін звертає увагу, що, за даними соцопитування, кандидат від «Опозиційної платформи» Юрій Бойко збільшив свій рейтинг майже на 1% — і сьогодні може розраховувати на 11,8% голосів.

«На електоральному полі опозиції Антимайдану склалася ситуація, коли Бойко виступає в ролі головного героя, в той час як Віктор Медведчук є ідеологом і стратегом, а Рабінович взяв на себе завдання віп-агітатора», — пояснює журналіст. Фомін наголошує, що завдяки Віктору Медведчуку політики Антимайдану продемонстрували виборцям, що здатні домовлятися, коли того вимагають інтереси спільної справи.

«Багато в чому нинішня ситуація нагадує вибори 2006 року — політики Майдану в особі Порошенка, Тимошенко та інших так само побилися між собою, в той час як противники Майдану завдяки Медведчуку продемонстрували вміння домовлятися і об’єднувати зусилля. У підсумку, Бойко і Рабінович — найбільш рейтингові політики — не конкурують між собою, а працюють на загальний результат», — приходить до висновку журналіст.

Олександр Фомін пояснює, що завдяки об’єднанню Медведчука, Бойко і Рабіновича виборці повірили, що сили Антимайдану можуть висунути кандидата, який здатний перемогти Порошенко. «Але найголовніше, що завдяки об’єднанню Медведчука, Бойко і Рабіновича люди повірили, що є опозиційний кандидат, здатний перемогти Порошенко і припинити нинішній політичний курс, коли влада просто грабує простого українця, прикриваючись вишиванками і патріотичними кричалками», — пише журналіст.

У той же час Фомін не розуміє, навіщо збираються балотуватися такі політики як Євген Мураєв і Олександр Вілкул, адже соціологія дає їм дуже низькі рейтинги без шансів на перемогу. «Євген Мураєв втратив майже 1% підтримки — і може розраховувати тільки на 5,4%. Рейтинг Олександра Вілкула, якого планує висунути в президенти олігарх Ринат Ахметов, застиг на позначці 1,9%, що не дотягує навіть до статистичної похибки. Який сенс для них балотуватися, якщо тільки вони не є технічними кандидатами, чиє завдання — розколювати опозицію і працювати на перемогу Порошенко?» — задається питанням політичний оглядач.

На думку Фоміна, Адміністрація президента зацікавлена ​​в тому, щоб на поле умовного Південного Сходу балотувалися як можна більше кандидатів, щоб розколювати опозиційний електорат. «До речі, якщо підсумувати рейтинги всіх «карликових кандидатів», які працюють на полі умовного Південного Сходу, то в сумі Богословська, Вілкул, Мураєв та інші набирають 9,1%. І в зв’язку з цим стають зрозумілі зусилля Адміністрації президента, яка прагне висунути на цьому полі якомога більше технічних кандидатів, щоб відривати голоси у Бойка», — резюмував політичний оглядач.

Share