«Голос Америки»: Плани Медведчука про створення проросійської політичної коаліції викликають серйозні побоювання

Парламентські вибори в Україні можуть бути використані Кремлем як «можливість змінити політичний курс в Києві», адже відомий проросійський політик, глава Політради партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктор Медведчук вже оголосив про плани створення проросійської політичної коаліції. Матеріал з такими побоюваннями опублікував «Голос Америки».

Посилаючись на статтю українського оглядача Костянтин Скоркіна в журналі Foreign Affairs, «Голос Америки» зазначив, що «вперше після незалежності України на національних виборах не буде сильної проросійської сили, здатної перемогти».

«Кремль, ймовірно, продовжить грати « вдовгу», намагаючись повернути Україну на російську орбіту», — йдеться в матеріалі.

Вибори до Верховної Ради в кінці 2019 роки цілком можуть бути використані Кремлем як «можливість змінити політичний курс в Києві», зазначив «Голос Америки».

«Віктор Медведчук, відомий проросійський політик, тісно пов’язаний з Путіним, вже оголосив про плани створення проросійської політичної коаліції», — йдеться в матеріалі.

Видання також зазначає, що, незважаючи на стабільне 4-е місце в численних рейтингах засновника «Опозиційною платформи — За життя» Юрія Бойка, кандидата на посаду президента України, «є мало ознак того, що він зможе вирватися зі свого виборчого оплоту на південному сході і поліпшити своє становище перед голосуванням в першому турі голосування 31 березня ».

«Анексія Росією Криму та насильницька окупація донбаських районів Донецька і Луганська на сході фактично позбавили Бойко величезної кількості проросійських виборців», — вважає «Голос Америки».
Не залишилося без уваги редакції і закриття українським ЦВК виборчих дільниць в Росії, на яких могли проголосувати проросійські виборці.

«Проросійський електорат стикається з серйозними перешкодами при реалізації свого виборчого права. Для того, щоб проголосувати на виборах президента України, які перебувають в РФ виборцям треба або їхати в українські консульства в сусідніх з Росією країнах, або їхати на території, підконтрольні українському уряду », — йдеться в матеріалі.

Share