Гаврилечко: Пропозиція Медведчука списати борги українців за комуналку — здорова ідея

В історії України вже був приклад, коли держава пробачила мільярдні борги олігархам. Тому ініціатива Віктора Медведчука списати борги простих українців за ЖКХ є здоровою пропозицією, заявив в ефірі телеканалу Newsone економіст Юрій Гаврилечко.

«Хочу абсолютно погодитися з двома пропозиціями пана Медведчука. По-перше, що треба переходити на прямі контракти [між «Нафтогазом» і «Газпромом»]. І це зменшить ціну на імпортний газ, щонайменше, на 40-90 доларів за тисячу кубів, уявіть собі », — заявив економіст.

Юрій Гаврилечко переконаний, що пропозиція опозиційного політика Віктора Медведчука списати заборгованість простих українців за послуги ЖКГ є здоровим рішенням.

«І друга пропозиція Медведчука — це списати існуючі борги. Це абсолютно слушна пропозиція. І, до речі, в історії України це вже один раз було зроблено », — нагадав він.

Разом з тим, Гаврилечко наголосив, що українська держава вже вдавалася до практики списання боргів. Але, якщо Медведчук пропонує списати борги простих українців, то в травні 2011 року Верховна Рада прийняла ряд законів про списання  боргів для олігархів.

«Однак якщо зараз Медведчук пропонує списати борги населенню, то 2011 року український парламент списав борги підприємствам теплокомуненерго, близько 3,5 мільярда доларів перед бюджетом», — аргументував економічний експерт.

Гаврилечко доповнив, що в 2011 році Верховна Рада також дозволила енергетичним підприємствам пробачити борги один одному.

«І ще дозволив їм списати борги між собою ще на 3,5 мільярда. Більш того, одночасно з цим рішенням, це було в травні 2011 року, парламент дозволив підприємствам зібрати з населення ті борги, які вони зможуть і використовувати їх на свій розсуд », — нагадав економіст Юрій Гаврилечко.

Share