В. Медведчук: Необхідно повернутися до практики прямих закупівель газу у російського «Газпрому»

Україні необхідно піти від нав’язуваної ззовні газової стратегії і повернутися до практики прямих закупівель газу у російського «Газпрому», позбувшись посередників. Про це заявив Віктор Медведчук, голова Політради партії «Опозиційна платформа — За життя».

Зокрема, він зазначив, що в 2018 році Україна імпортувала 10 388,205 млн куб. м природного газу на суму 3 121,68 млн доларів (середня ціна — 300,5 долара/тис. куб. м). При цьому, згідно з даними МЕРТ, на 1 грудня 2018 року середня ціна імпортного природного газу перевищила позначку в 339 доларів/тис. куб. м, що практично в 3 рази більше відповідних показників в сусідніх країнах, таких як Білорусь (129 доларів).

У 2018 році, як і в 2017-м, імпорт здійснювався виключно з Європи (з Росії імпорт зупинений з 25 листопада 2015 року). «Це офіційна версія. Однак ні для кого не секрет, що так званий європейський газ практично повністю російський, тільки поставляється він через посередників, з ціновими накрутками. І за цю «газову аферу» чинної влади платять громадяни України — зі своїх мізерних доходів», — підкреслив опозиційний політик.

При цьому він зазначив, що українцям продовжують розповідати казки про імпортований з Польщі, Словаччини та Угорщини газ: «Мабуть, слідуючи відомому принципу Геббельса, що брехня, повторена тисячу разів, стає правдою».

На думку В. Медведчука, в цих умовах Україні необхідно піти від нав’язуваної ззовні газової стратегії, яка знищує енергонезалежність країни і доводить до зубожіння народ. «Керуватися не геополітичною доцільністю, а прагматизмом, інтересами національної економіки — ось принцип, який має ставити на чільне місце по-справжньому народна влада. В інтересах України і її громадян повернутися до практики прямих закупівель газу у російського «Газпрому», позбувшись посередників, а значить забезпечити прямі, дешевші поставки газу з Російської Федерації, щоб відновити економічний потенціал і соціальну справедливість в країні», — підкреслив політик.

Він додав, що «Опозиційна платформа — За життя» — це єдина політична сила, яка запропонувала те рішення, яке дозволить забезпечити населення і реальний сектор економіки країни більш дешевим газом з РФ на довгострокову перспективу. «В результаті вітчизняний реальний сектор економіки зможе конкурувати на зовнішніх ринках, а громадяни України отримають кратно знижені тарифи на газ, опалення та гаряче водопостачання», — додав Медведчук.

Share