В. Медведчук: Відбір учасників на Євробачення — це навіть не цензура, а справжнісінька дискримінація

Нові критерії відбору на Євробачення в Україні — найяскравіший вияв ідеології «хижацького націоналізму». Про це заявив Віктор Медведчук, голова Політради партії «Опозиційна платформа — За життя».

«Якби сценарій українського відбору на Євробачення — 2019 писали Франц Кафка і Джордж Оруелл, то і вони б не змогли створити більш абсурдну, живу і обурюючу до глибини душі історію про тоталітарну одностайність київської влади. Злочинної влади, яка використовує найбрудніші методи (підтасування, адміністративний ресурс, цькування інакомислячих), щоб розправитися зі своїм противником. Система, яку створила влада і її дармоїди — від віце-прем’єра Кириленка до «шісток» влади: недоотставленного керівника НГТУ Зураба Аласанії, суддів і журналістів, що розпалюють ненависть», — заявив опозиційний політик.

На його думку, нові критерії відбору на Євробачення — найяскравіший вияв ідеології «хижацького націоналізму» в Україні в найпримітивнішій, найущербнішій його формі. «Коли учасників вокального конкурсу вибирають, керуючись не думкою мільйонів українців, а політичною доцільністю, — це вже навіть не цензура, а справжнісінька дискримінація», — підкреслив Медведчук.

Він вважає, що псевдопатріотичні досліди з «Гринджолами» і MELOVIN прозахідно налаштованих діячів так нічому і не навчили — сьогодні вони наступають на ті ж граблі. «За роки єврореформ дискримінація взагалі стала відмітною рисою постмайданної політики. Чадна русофобія проявляється у всіх сферах — освіті, мовній політиці, церковному питанні… Влада обмежує в правах тих, хто говорить не на тій мові, ходить не в ту церкву, підтримує не той «цивілізаційний вибір»… Не дивно, що навіть господарі цієї влади з Вашингтона втомилися від «українського питання», і шарахаються від українських політиків, які сповідують націоналістичні ідеї, як від прокажених», — зазначив В. Медведчук.

Share