Віктор Медведчук: Україну не приймуть в НАТО — нікому не потрібен квиток на війну з Росією

Зміна переговорного формату Донбасом не має сенсу, оскільки для відновлення миру в Україні необхідно лише виконання Мінських угод. А про включення в переговорний процес США не варто і розмову вести. Таку думку висловив голова Політради «Опозиційної платформи — За життя», Віктор Медведчук в інтерв’ю російському виданню «Взгляд» відповідаючи на питання про можливість переходу від «нормандського формату» до «женевського» за участю американців.

«На самому початку української кризи з’явився «женевський формат». Але для функціонування будь-якого формату потрібна згода всіх сторін, — пояснює політик. — Проти участі США в «нормандському форматі» спочатку виступала і досі виступає Німеччина. Також проти участі американців … виступають в Донецьку і Луганську. Тому, коли я кажу, що залучення американців до переговорів є не просто дурістю, а абсурдом, я враховую позиції різних сторін ».

Віктор Медведчук упевнений: США використовують Україну як плацдарм для протистояння з Росією, американці не можуть бути конструктивними і корисними, а заяви представника Держдепу Курта Волкера не додають позитиву переговорного процесу. Тому для врегулювання конфлікту на Донбасі необхідні переговори між Києвом, Луганськом, Донецьком і Москвою.

«В Європі втомилися від України … В ідеалі мирне врегулювання має відбутися в чотирикутнику Київ — Луганськ — Донецьк — Москва. Якщо сьогодні Київ за допомогою Москви зміг би домовитися з Донецьком і Луганськом про виконання Мінських угод, в Парижі і Берліні з цього приводу прозвучали б бурхливі оплески, — заявив він. — Для цього потрібна лише політична воля, а не зміна форматів і перегляд угод».
Якщо говорити про зовнішній курс, то, на думку Віктора Медведчука, українська економіка повинна бути багатовекторною а декларування євроатлантичних прагнень є однією з найбільших помилок Києва.

«Нам треба відновлювати роль України як моста між Заходом і Росією, відновлювати політичні та економічні відносини з Москвою, — пояснює політик. — А вступ України в Північноатлантичний альянс не відбудеться, тому що цього не допустить Росія. Та й навіщо 29 країнам НАТО купувати квиток на війну з Росією? »

Share