Віктор Медведчук: Суд визнав Ситника і Лещенко винними у втручанні в вибори в США

11 грудня 2018 року Окружний адміністративний суд м.Києва визнав протиправними дії директора НАБУ А. Ситника і нардепа С. Лещенко, разгласивших і розповсюдивших інформацію про наявність в списках «чорної бухгалтерії Партії регіонів» прізвища Пола Манафорта, і розцінив їх як втручання у виборчий процес США 2016 року. Про це повідомив представник «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук.

«Судом встановлено причинно-наслідковий зв’язок між діями Ситника і Лещенко та доглядом Пола Манафорта з поста керівника штабу кандидата в президенти США», — підкреслив опозиційний політик. На думку В.Медведчука, враховуючи встановлений судом факт, що в липні 2017 року президент США Дональд Трамп заявив про спроби офіційного Києва саботувати його передвиборну кампанію і зажадав негайно почати розслідування даної справи, це може мати далекосяжні наслідки для держави Україна.

«Звертаю особливу увагу, що провину за втручання у виборчі процеси США покладають не на Лещенко та Ситника, а на державу Україна в цілому… Сполучені Штати Америки розцінюють будь-яке втручання у виборчий процес як загрозу національній безпеці і навіть без вагомих доказів і рішення суду США можуть ввести санкції, як це було у випадку з Російською Федерацією. … Але мене не цікавить, що робитимуть США. Лещенко і Ситник завдали шкоди національним інтересам України і повинні понести відповідальність за це», — вважає політик.

На його думку, в скандалі з «справою Манафорта» Лещенко була відведена роль зливного бачка для цілеспрямованого вкидання потрібної демократам інформації, яку повинен був професійно використовувати директор НАБУ Ситник. Крім того, пояснення Ситника в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» про те, що оприлюднення матеріалів досудового розслідування у «справі Манафорта» нібито було відповіддю на «запити громадськості і ЗМІ», не просто брехня, а порушення українського законодавства, пояснив В.Медведчук.

«Стаття 32 Конституції України говорить: «Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди…» Стаття 222 Кримінального процесуального кодексу України визначає, що відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі , в якому вони визнають можливим. Це принциповий момент, оскільки, як встановив суд, розголошення Ситником даної інформації відбулося вже після того, як НАБУ було розпочато досудове розслідування», — нагадав політик і додав, що Ситник і Лещенко не надали суду докази отримання ними дозволу слідчого або прокурора, які приймають участь в досудовому розслідуванні справи про так званої «чорної каси Партії регіонів», на поширення вищезазначеної інформації.

Цілком очевидно, що Ситник і Лещенко, зазначив В.Медведчук, керувалися лише запитами представників штабу Демократичної партії США і свідомо завдали шкоди національним інтересам України.

«А тому діяльність Артема Ситника і Сергія Лещенка, як і інших учасників організованого угруповання, які виконували політичне замовлення по втручанню в виборчі процеси США, повинна отримати чітку і однозначну оцінку з боку української влади. Але не менш важливо, щоб оцінку діям пана Лещенка дали і дійсно незалежні журналісти, і представники громадянського суспільства. Адже більшість своїх псевдовикривальних статей грантожер, недодепутат-недожурналіст Лещенко (замішаний у безлічі скандалів, в тому числі і з покупкою квартири) штампує за методичками Сороса і демократів. Його завдання — здійснювати в українських ЗМІ гібридну інформаційну атаку на незалежних опозиційних політиків, у першу чергу тих, хто жорстко критикує політику США як могильника української незалежності і суверенітету і намагається позбавити Україну ярма зовнішнього управління», — підсумував Віктор Медведчук.

Share