Віктор Медведчук про рекордні неплатежі за послуги ЖКГ: Ситуацію потрібно рятувати, інакше люди взагалі перестануть платити

Чому на чергове підвищення тарифів українці відповіли рекордними неплатежами, як буде далі розвиватися ситуація і що необхідно зробити уряду вже зараз, в своєму блозі написав представник «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук.

Посилаючись на дані Держстату, політик зазначив, що в листопаді 2018 року українцям було нараховано до оплати за послуги ЖКГ 14,2 млрд грн, а заплатили вони всього лише 6,6 млрд грн, тобто 46,6%. «Уже в жовтні загальний обсяг нарахованого до сплати за послуги ЖКГ збільшився в півтора рази, тобто влада, по суті, обікрала (інакше і не скажеш) тих, кого позбавила субсидій напередодні опалювального сезону. У листопаді зростання нарахованого придбало вже просто епохальний характер — воно склало 115%! І це незважаючи на те, що житловий фонд опалювали менше половини місяця, частина будинків в Україні взагалі не опалювали (досить згадати Смілу і інші замерзаючі українські міста), а нові тарифи на тепло ввели тільки з 1 січня 2019-го», — підкреслив В .Медведчук.

При цьому всього за один місяць сукупний борг населення за послуги ЖКГ збільшився майже на 7,8 млрд грн — на 1 грудня 2018 року він становив рекордні 47,7 млрд грн, звернув увагу політик. «Вже більше половини населення країни не оплачує послуги ЖКГ. І кількість неплатників явно буде рости. Українці, бачачи в рахунках за «комуналку» захмарні тарифи, які не мають нічого спільного зі здоровим глуздом, просто ігнорують платіжки», — вважає представник« Опозиційної платформи — За життя».

Сформовані обставини, впевнений опозиційний політик, вимагають невідкладних дій. «Що міг би зробити в такій ситуації нормальний уряд? Безумовно, скасувати постанови про підвищення тарифів на газ для населення на 23,5% і про зростання комунальних тарифів з 1 січня 2019 року. Адже зрозуміло, що ситуацію потрібно рятувати, інакше люди взагалі перестануть платити. Але так зробив би (і зробить!) нормальний уряд, не це…» — підсумував Віктор Медведчук.

Share