Віктор Медведчук: «Нафтогаз» визнав, що продає українцям газ за астрономічно завищеними цінами

Реакція «Нафтогазу» після того, як була розкрита схема «Дюссельдорф+» і прозвучала пропозиція «Газпрому» про зниження ціни на газ для українських споживачів, — це типова маніпуляція, яка за фактом стала визнанням того, що еврореформатори продають українцям газ по астрономічно завищеним цінам. Про це йдеться в заяві голови Політради партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктора Медведчука.

Політик зазначив, що переговори представників партії «Опозиційна платформа — За життя» з прем’єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим і головою правління ПАТ «Газпром» Олексієм Міллером про прямі поставки газу з РФ до України і, як наслідок, істотне зниження ціни, викликали істеричну паніку в «Нафтогазі». «НАК «Нафтогаз України» — той самий «непрозорий монстр , який, як визнавав ще екс-прем’єр Яценюк в далекому 2014-му, «контролює величезні потоки готівки», — сьогодні, через п’ять років єврореформ, продовжує грабувати український народ. Скажу більше, всі ці псевдореформи в енергетичному секторі якраз і були потрібні владі для реалізації корупційних схем з поставками так званого європейського газу. Реакція «Нафтогазу» після того, як була розкрита схема «Дюссельдорф+» і прозвучала пропозиція «Газпрому» про зниження ціни на газ для українських споживачів, не змусила себе чекати. Однак заява «Нафтогазу», яке, по суті, є типовою маніпуляцією, за фактом стало визнанням того, що еврореформатори продають українцям газ по астрономічно завищеними цінами», — констатував В. Медведчук.

Щоб припинити подальші маніпуляції і спекуляції на корню, політик розставив крапки над «і». «Для діячів від «Нафтогазу», які заробляють мільйони на непрозорих тарифах, ще раз процитую слова пана Міллера:« За новим контрактом прямих поставок російського газу на український ринок ціна для кінцевого споживача на Україні буде десь на чверть нижче нинішнього рівня цін ». Коли керівник «Газпрому» Олексій Міллер говорить про зниження ціни газу на чверть, то мова йде про ту ціну, яка є на ринку сьогодні. І якщо, як заявляє «Нафтогаз», він купував газ у лютому або в березні по $226 за тисячу кубометрів (а збирається — по$ 217), то мова йде про зниження від ціни ринку, яка існує сьогодні на міжнародних хабах. Тобто від тієї ціни, яка утворюється в залежності від вартості Brent», — пояснив голова Політради «Опозиційної платформи — За життя».

Політик нагадав, що ціна на газ формується в залежності від вартості нафти Brent. «Якби «Нафтогаз» в минулому році закуповував газ не через корупційну схему з європейськими операторами, а безпосередньо в РФ, згідно з чинним до 1 січня 2020 року контрактом, то коштував би він $240-260 за тисячу кубометрів», — додав В.Медведчук. За інформацією опозиційного політика, в середньому за рік Україна закуповувала газ по $300 за тисячу кубометрів (в листопаді — грудні 2018 року, наприклад, по $339, а в січні 2019 го — по $318). При цьому ділки від «Нафтогазу» під виглядом європейського газу продавали українцям газ російський, а за газові афери еврореформаторов розплачувалися пересічні громадяни, звернув увагу він.

«Нафтогаз» став інструментом з викачування грошей з народу: тарифи і астрономічні суми в платіжках за газ, гарячу воду і опалення дозволили «непрозорого монстру» отримувати надприбутки. Тому сьогоднішні спекуляції «Нафтогазу» і зграї наближених до нього переслідують єдину мету: ввести в оману людей, щоб продовжити політику тарифного геноциду, політику грабежу і злодійства. Представники цього «непрозорого монстра» вдають, що не розуміють суті пропозицій, що прозвучали на переговорах в Москві, і звично крутять цифрами, як циган сонцем», — підкреслив Віктор Медведчук.

Опозиційний політик зазначив, що переговори представників партії «Опозиційна платформа — За життя» про зниження ціни на газ на 25% для населення як кінцевого споживача — як раз і є головною метою зустрічі в Москві. «Ці переговори продемонстрували, чого можна домогтися, якщо вести переговори в інтересах людей, а не чиновників «Нафтогазу» і бізнесменів від влади, які заробляють на зубожінні мільйонів громадян. Ми не дозволимо «партії війни і злодійства» грабувати народ. Ми захистимо інтереси українських громадян», — резюмував голова Політради «Опозиційної платформи — За життя ».

Share