Віктор Медведчук: За корупційні схеми з постачання «європейського» газу платять рядові українці

У програмі «60 хвилин по гарячим слідам» на телеканалі «Росія-1» голова Політради партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктор Медведчук розповів про корупційну схему з постачання в Україну так званого європейського газу за формулою «Дюссельдорф +».

«… Україна в минулому році імпортувала 10,3 млрд кубометрів газу нібито з Європи і нібито за формулою» Дюссельдорф + «, — заявив політик і додав: — Так ось, зараз ця корупційна схема, через кілька днів, буде розкрита в повній мірі: як і хто з представників влади на цьому заробляв».

Як зазначив Віктор Медведчук, насправді Україна імпортувала не європейський, а російський газ: «Це газ російський, який доходив до Великих Копушан в Словаччині і повертався назад. А коли визначалася ціна на цей газ, то виходили з того, що вона формується в тому числі з Дюссельдорфа — німецького хаба, який знаходиться в 1500 кілометрах від кордону Словаччини та України».

Опозиційний політик пояснив, що ці «гроші вилучалися у вигляді доходів для певних компаній, що діють під крилом влади, але автоматично накладалися на тарифи на газ для України». Цим, на його думку, і пояснюється кількаразове зростання тарифів на газ: «Саме тому сьогодні тарифи зросли на 1080%. Потім за зобов’язаннями перед МВФ ці тарифи на газ зростуть ще з 1 травня 2019 року і з 1 січня 2020 року. Ці тарифи сьогодні складають з урахуванням їх сплати 62,6 млрд гривень, це більше фактично $ 2 млрд. Населення не може їх платити, а з ростом тарифів і цін на газ з 1 травня та 1 січня 2020 року ця, безумовно, буде зашкалювати в питаннях того, хто за це все буде платити ».

Віктор Медведчук також зазначив, що Україна не може відмовитися від російського газу, а всі заяви влади про нібито незалежності від поставок блакитного палива з РФ — це не більше ніж піар. «І якщо ця влада або інша влада, яку оберуть (а я вірю, що прийде інша влада, яка буде це розуміти) … буде безпосередньо купувати російський газ, тоді ця ситуація зміниться в кращу сторону для громадян України», — резюмував політик.

Share