Викрито банк, який здійснював фінмахінації за допомогою компанії-посередника

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб попередив клієнтів щодо банку, який здійснював фінмахінації за допомогою компанії-посередника. Мова йде про «Укрінбанк». Він за допомогою компанії «Укрінком» шахраював, бо ця компанія не була і не є правонаступником «Укрінбанку». Про це пише ЕП з посиланням на прес-службу ФГВФО.

«У кількох господарських справах Верховним Судом сформована правова позиція щодо відсутності доказів на підтвердження обставин правонаступництва від банку до згадуваної компанії», — йдеться в повідомленні.

Незважаючи на це, здійснені позичальниками банку платежі на користь компанії ризикують бути не зарахованими в рахунок погашення кредитної заборгованості, а укладені з компанією та її «сателітами» угоди про покупку/продаж активів банку — визнані в судовому порядку недійсними.

Наразі, незважаючи на те, що крапка в судових розглядах щодо правомірності прийняття рішень про виведення банку з ринку не поставлена, представники компанії «Укрінком», позиціонуючи себе повноцінними правонаступниками банку, ведуть активну роботу зі стягнення заборгованості з ряду позичальників банку.

Більш того, згідно з даними держреєстру, за останній час було зафіксовано близько 100 фактів відчуження нерухомого майна і зняття обмеження з об’єктів, які виступали забезпеченням під видані банком кредити. У Фонді зазначили, що не відома доля переданих в забезпечення за виданими Укрінбанком кредитами близько 30 тис. кв. м. нерухомості в Києві на бул. Вацлава Гавела та вул. Машинобудівній.

Share